niedziela, 5 maja 2024 15:52

Porażka na inaugurację sezonu. Stal minimalnie gorsza od Śląska

Na inaugurację sezonu do Gorzowa przyjechała ekipa Śląska Wrocław. Zespół z Dolnego Śląska zwyciężył jedną bramką i zgarnął komplet punktów.

Źródło: FB Stal Gorzów - piłka ręczna

Goście przed sezonem zgłaszali aspiracje do awansu i już w pierwszym meczu potwierdzili, że słowa nie były rzucone na wiatr. Za nami dobre widowisko na hali przy ul. Szarych Szeregów, gdzie minimalnie wygrali przyjezdni 27:28.

Przebieg całego spotkania można opisać jako pogoń za wynikiem graczy trenera Oskara Serpiny. Gorzowianie nie zaczęli tego spotkania w dobry sposób i to Śląsk co chwilę powiększał swoje prowadzenie. Po trochę ponad 20. minutach gry Wrocławianie odjechali gospodarzom i prowadzili siedmioma bramkami. Taki stan rzeczy podrażnił żółto-niebieskich i szybko zabrali się do odrabiania strat. Końcówka pierwszej połowy to świetna gra Stalowców, którzy zmniejszyli prowadzenie gości do jednej bramki i schodzili na przerwę przy wyniku 15:16.

🔴 Derby nie dla Stilonu. Trwa niemoc przy Olimpijskiej

Druga odsłona to ponowne wychodzenie na prowadzenie Śląska i rozpaczliwa pogoń za wynikiem żółto-niebieskich. W odrabianiu strat pewnie czuł się kapitan gorzowian, Mateusz Stupiński, który w całym spotkaniu rzucił 8 bramek. Gospodarze podobnie jak w pierwszej połowie, dopięli swego i w ostatniej minucie meczu remisowali już 27:27. Natomiast 15 sekund przed zakończeniem spotkania pani sędzia podjęła kontrowersyjną decyzję o rzucie karnym dla przyjezdnych. Na bramce dobrze spisał się Cezary Marciniak broniąc rzut, ale nie poradził sobie już z dobitką Szymona Famulskiego. Był to ostatni akcent tego ciekawego spotkania, po którym 3 punkty wróciły do Wrocławia.

BUDNEX STAL GORZÓW – ŚLĄSK WROCŁAW 27:28 (15:16)

Na drugie spotkanie w tym sezonie Stal Gorzów wybierze się w sobotę, 24 września do Wągrowca. Tam podopieczni trenera Oskara Serpiny będą chcieli zdobyć pierwsze 3 punkty w starciu z Nielbą.

Stal: Nowicki, Marciniak - Stupiński 8, Gumiński 4, Wychowaniec 4, Bronowski 4, Pietrzkiewicz 3, Renicki 2, Nieradko 1, Jaszkiewicz 1, Kłak, Droździk, Sulmiński.

ŚLĄSK: Młoczyński, Śliwiński - Cegłowski 6, Famulski 6, Markiewicz 4, Gądek 3, Okapa 2, Kołodziejczyk 2, Cepielik 2, Bogudziński 1, Turkowski 1, Wiewiórski 1, Granowski, Salacz, Tórz, Koprowski.

🔴 Czy sukcesy gorzowskich kajakarzy zostaną odpowiednio docenione?

Pozostałe wyniki 1. kolejki:

Handball Stal Mielec 27:27 (rzuty karne 5:3) Olimpia Piekary Śląskie, Anilana Łódź 24:31 KPR Legionowo, AZS AWF Biała Podlaska 32:26 Zagłębie Sosnowiec, KPR Autoinwest Żukowo 16:25 Warmia Olsztyn, Czuwaj Przemyśl 19:23 Nielba Wągrowiec.