sobota, 18 maja 2024 11:16

Stilon tylko zremisował z Odrą

Piłkarze Solar Home Stilonu Gorzów zremisowali w meczu 28. kolejki III ligi z Odrą Skrzynie Zając Bytom Odrzański 1:1 (0:0). Wynik ten przerwał imponująco serię zwycięstw niebiesko-białych.

Autor: Karol Korniak

Źródło: Facebook / Stilon Gorzów

Wiosna 2024 roku to z pewnością udany czas dla Solar Home Stilonu Gorzów. W rundzie rewanżowej bieżącego sezonu Stilonowcy są najlepszą drużyną III ligi. Do tej pory niebiesko-biali dopisali do swojego konta 24 punkty na 30 do zdobycia. Jest to dorobek godny uznania, ale mimo takich wyników Stilon wciąż nie jest pewny utrzymania na trzecioligowym froncie. Fakt ten pokazuje z jakiego poziomu rozpoczynała serie meczów rewanżowych ekipa prowadzona przez Łukasza Maliszewskiego. Niemniej jednak Stilon w ostatnich miesiącach wyszedł na prostą i obecnie raczej już nie obawia się widma degradacji. Zupełnie inaczej wyglądała sytuacja sobotniego rywala gorzowian – Odry Skrzynie Zając Bytom Odrzański. Zespół ten przed rywalizacją ze Stilonem znajdował się w czerwonej strefie i rozpaczliwie szukał punktów.

Pierwsza połowa starcia Stilonu z Odrą nie była festiwalem gry w piłkę nożną. Od początku meczu inicjatywę przejęli gorzowianie, którzy długo utrzymywali się przy futbolówce i wymieniali dużo podań. Jednak nic z tej przewagi optycznej nie wynikało, gdyż Stilon nie oddawał żadnych strzałów na bramkę Odry. Goście tymczasem bardzo dobrze radzili sobie w defensywie i wyprowadzali groźne kontrataki. Przez te szybkie ataki gości sporo do pracy miał Szymon Czajor, który pierwszą interwencję zaliczył w 20. minucie spotkania. Stilon zdołał zagrozić bramce przyjezdnych dopiero w 27. minucie pojedynku, kiedy to na strzał z dalszej odległości zdecydował się Adrian Łuszkiewicz. Uderzenie kapitana Stilonu sprawiło problemy Bartoszowi Szaferowi, który zmuszony został do sparowania piłki na rzut rożny. W końcowym fragmencie pierwszej odsłony niebiesko-biali mieli kilka stałych fragmentów gry, ale żaden z nich nie przyniósł większego zagrożenia bramce gości. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku bezbramkowym.

Po zmianie stron zmianie nie uległ obraz gry. Stilon wciąż wymieniał między sobą wiele podań, ale to Odra oddawała kolejne strzały. Po godzinie gry na murawie pojawił się Yevhenin Belych, który wprowadził spore ożywienie w zespole gości. Pierw rezerwowy rodem z Ukrainy próbował zaskoczyć Czajora strzałem z dystansu, a po chwili otworzył wynik spotkania. Odra objęła prowadzenie po szybkim wyjściu ze swojej połowy i wymianie kilku podać w prawym sektorze boiska. W konsekwencji piłkę na skrzydle otrzymał Przemysław Siudak, który pognał z nią w pole karne Stilonu i w odpowiednim momencie dośrodkował ją wprost do Belycha. Ten znalazł się w doskonałej sytuacji strzeleckiej i nie miał problemu z wpakowaniem futbolówki do siatki. Radość bytomian nie trwała długo. Już dwie minuty później do remisu doprowadził Damian Grudnik, który wykazał się największą determinacją na przedpolu bramki Szafera i w ogromnym zamieszaniu zdecydował się na strzał lewą nogą. Mocne uderzenie przełamało ręce golkipera gości i wpadło do bramki. Ostatnie minuty przyniosły napór Odry w postaci stałych fragmentów gry, lecz obronną ręką wyszli z tego Stilonowcy. Ostatecznie pojedynek Stilonu z Odrą zakończył się po raz drugi w tym sezonie remisem.

W ten sposób zakończyła się seria ligowych zwycięstw Solar Home Stilonu. W dalszym ciągu jednak trwa ciąg meczów bez porażki. Ostatni raz podopieczni trenera Maliszewskiego mecz ligowy kończyli na tarczy 23 marca. Za tydzień Stilon czekają gorzowskie derby z AstroEnergy Wartą.

Warciarze swoje spotkanie 28. kolejki rozegrają w sobotę o 17:00 w Zielonej Górze z Lechią