Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 21:05
Reklama

Gorzów

Otwarcie ulicy Łukasińskiego
Otwarcie ulicy Łukasińskiego

W środę (10 sierpnia) około godz. 15.00 wykonawca modernizacji DK nr 22 udostępni dla ruchu wybudowaną nową jezdnię ul. Łukasińskiego. Kierowcy jadący w kierunku ronda Sybiraków u zbiegu ulic Podmiejska - Sybiraków - Łukasińskiego będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu.

Dzisiaj, 19:19
Zakończono przebudowę ul. Chrobrego i Mieszka I
Zakończono przebudowę ul. Chrobrego i Mieszka I

Na tę przebudowę mieszkańcy Gorzowa czekali dziesiątki lat. Inwestycja związana z przebudową ulicy Chrobrego i Mieszka I to najbardziej konieczne do zrealizowania i wyczekiwane przez wszystkich prace modernizacyjne powiązane z infrastrukturą tramwajową w historii powojennego Gorzowa. Już teraz, po zakończeniu tej przebudowy, ponownie wszystkie gorzowskie linie tramwajowe są obsługiwane przez tramwaje. Ostatni raz funkcjonujące jednocześnie linie 1, 2 oraz 3 mieliśmy okazję widzieć na torach 30 września 2017 r. Dzień później tabor unieruchomiony został w zajezdni, a Miasto jako inwestor sukcesywnie ruszyło z przebudowami torowisk. Wszystkie zrealizowane zostały w ramach projektu „System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wlkp.” Najpierw ulica Sikorskiego, następnie Kostrzyńska, by ostatecznie zakończyć na przebudowie ul. Chrobrego i Mieszka I.

Dzisiaj, 12:06
Od początku wakacji 228 osób zginęło w wypadkach samochodowych
Od początku wakacji 228 osób zginęło w wypadkach samochodowych

To już 4. edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2022, który spotkał się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów.

12.08.2022 12:20
Seniorzy zapraszają na dyskoteki na polu golfowym
Seniorzy zapraszają na dyskoteki na polu golfowym

Jak co poniedziałek seniorzy tłumnie zjawili się na imprezie organizowanej przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gorzowie. Tym razem na polu golfowym przygrywała im na żywo Kostrzyńska Kapela Tadka.

12.08.2022 11:46
Zadbaj o swojego pupila w upały
Zadbaj o swojego pupila w upały

Trwające upały powinny zmusić właścicieli psów do refleksji nad ich samopoczuciem. Zdarza się, że nawet mocno przegrzane psy nie dają tego po sobie poznać.

12.08.2022 11:36
Dzisiejszej nocy na niebie pojawi się rój meteorów
Dzisiejszej nocy na niebie pojawi się rój meteorów

Dzisiaj na nocnym niebie będzie można zaobserwować wspaniały widok: rój meteorów przypominający spadające gwiazdy.

12.08.2022 09:36
Za darmo! Lawenda, wrzośce, wrzosy, perowskia … przyjdź a dostaniesz
Za darmo! Lawenda, wrzośce, wrzosy, perowskia … przyjdź a dostaniesz

W czwartek (18 sierpnia) odbędzie się akcja „Gorzów dla pszczół - kwiaty dla pasażerów”. W jej ramach rozdawane będą sadzonki roślin miododajnych, jak lawenda, perowskia łobodolistna, wrzośce i wrzosy specjalnych odmian.

12.08.2022 07:15
Inneko wywiezie śmieci w II sektorze
Inneko wywiezie śmieci w II sektorze

Od 1 września spółka Inneko zajmie się wywozem śmieci w II sektorze. Osiedla zostaną zaopatrzone w nowe pojemniki na odpady, różnokolorowe worki i harmonogramy. Kogo będzie dotyczyła zmiana? Zapraszamy na materiał.

11.08.2022 15:34
Polsko - ukraińska integracja w Gorzowie Wlkp.
Polsko - ukraińska integracja w Gorzowie Wlkp.

Wspólna zabawa na dmuchańcach, czy w mobilnej sali zabaw. Nie trzeba znać języka polskiego, żeby się razem bawić. Na polsko - ukraiński rodzinny organizowany przez Ośrodek Adopcyjny w Gorzowie Wlkp. przybyło sporo mam z dziećmi. To głównie one opuszczały teren objęty wojną. Tego typu inicjatywy to część polityki samorządu województwa lubuskiego i jednostek podległych na rzecz pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy.

11.08.2022 14:54
Oferty przetargowe przewyższają możliwości finansowe miasta
Oferty przetargowe przewyższają możliwości finansowe miasta

Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie wznowiła dwa przetargi, które w pierwszych postępowaniach nie miały szans realizacji. Wpływające oferty znacznie przewyższają wyznaczony przez miasto budżet.

11.08.2022 14:01
Wkrótce II etap budowy ulicy Wał Poprzeczny
Wkrótce II etap budowy ulicy Wał Poprzeczny

Kolejna gorzowska droga zyska solidną nawierzchnię. Już wkrótce przetarg na wyłonienie wykonawcy budowy ulicy Wał Poprzeczny.

11.08.2022 13:59
Kajakarka w ostatniej chwili ominęła spadający konar
Kajakarka w ostatniej chwili ominęła spadający konar

Jeszcze nie tak dawno wpływając do portu mogliśmy zobaczyć piękne, zielone drzewa. Na ten moment całkowicie suche pnie zaburzają charakter tego miejsca i po prostu je szpecą. Pojawiła się szansa, że drzewa zagrażające życiu zostaną usunięte. Miasto zajęło stanowisko w tej sprawie. Po niespełna roku drzewa, wciąż nie zostały wycięte.

11.08.2022 08:07
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoTreść komentarza: Frajernia co by chciała mistrza u siebie ale nie ma kasy rozkręca nagonki. Sport to biznes, kto ma kasę ten ma mistrza, w każdej dyscyplinie tak samoData dodania komentarza: 10.08.2022, 12:57Źródło komentarza: Ile Zmarzlik zarobi w Lublinie? Kwota zwala z nógAutor komentarza: KadafiTreść komentarza: Za pieniądze ksiądz się modli i k__wa tyłka daje Reszta bez komentarzaData dodania komentarza: 10.08.2022, 08:18Źródło komentarza: Ile Zmarzlik zarobi w Lublinie? Kwota zwala z nógAutor komentarza: GośćTreść komentarza: Takie prawo kabaretu!!! Nic dodać nic ująć!!! Jak to się mówi prawda w oczy kole!!! Komuna wróciła!!!! Brawo Neo- nówka!!!!Data dodania komentarza: 03.08.2022, 13:17Źródło komentarza: Kabaret, który „nagiął” rzeczywistość? Politycy i wyborcy poruszeniAutor komentarza: widz_ewTreść komentarza: LA staje się coraz mniej popularna w Polsce, bo wymaga ciężkiego, systematycznego treningu, a jego efekty przychodzą zwyklke późno. Brakuje cierpliwości. Sport należy uprawiać już w dzieciństwie i dużą rolę ma do spełnienia szkoła. Nie tylko "Orliki" powinny być budowane, ale także bieżnie, rzutnie. Pod mostem nie zdobywa się mistrzostwa.Data dodania komentarza: 03.08.2022, 09:03Źródło komentarza: Nikola Horowska największą gwiazdą Mistrzostw PolskiAutor komentarza: gośćTreść komentarza: Jak na 23-letnich sportowców to wyniki raczej słabe i nie rokujące światowego poziomu.Data dodania komentarza: 03.08.2022, 08:58Źródło komentarza: Nikola Horowska największą gwiazdą Mistrzostw PolskiAutor komentarza: Elżbieta KubiiakTreść komentarza: Bartek miał prawo odejść,tylko trochę nie spodziewanie to uczynił ,dobrze ,że drużyna . się nierozpadła dużo jest winy byłego prezesa Grzyba . Zobaczymy czas pokaże jakie będą wyniki.Mamy dobrych zawodników Vaculik, Woźniak,Thomsen, Jasiński i dobrze zapowiadających się młodzieżowców( Palusz,Bartkowiak, Stojanowski, Hurysz.Jak wszyscy solidnie popracują to będziemy mieć wspaniałą złotą drużnę i tego życzę całemu składowi trenerskiemuData dodania komentarza: 03.08.2022, 00:17Źródło komentarza: Znamy skład Stali Gorzów na kolejny sezon?!Autor komentarza: Jerzy OzgaTreść komentarza: W pełni popieram krytykę zachowania Bartosza Zmarzlika - mówi, ze nie pieniądze ale nowe perspektywy - jakiś ponury żart z kibiców w GorzowieData dodania komentarza: 28.07.2022, 19:58Źródło komentarza: Synowiec ostro o Zmarzliku i GrzybieAutor komentarza: FanTreść komentarza: Jak nie Chomski, to kto? Nie ma wyboru.Data dodania komentarza: 27.07.2022, 20:35Źródło komentarza: Koniec Chomskiego w Stali Gorzów?! M Autor komentarza: smutny obywatelTreść komentarza: Przyznać trzeba, że młodzi lekko w tym mieście nie mająData dodania komentarza: 27.07.2022, 07:11Źródło komentarza: Jak deską o ścianę! Młodzież chce mieć swoje miejscówki!
Reklama
Reklama
a