Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 8 maja 2024 09:47

Kangoo Basket rozbiło bank w Siechnicach!

Drużyna EIG CEZiB Kangoo Basket wygrała w Siechnicach z tamtejszym CM Magnolia KKS-em aż 63:111(16:29,21:27,20:18,6:37). W ten efektowny sposób Kangury przedłużyły swoje nadzieje na awans do play-off.

Autor: Marta Czernicka

Źródło: Fotografia Marta Czernicka

Koszykarska 2 liga powoli wchodzi w końcowy etap rundy zasadniczej. Drużyna EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów wciąż marzy o awansie do fazy play-off, ale cel ten staje się coraz bardziej daleki od zrealizowania. Kangury mają jeszcze przed sobą pięć gier, z czego jedynie dwie rozegrają przed własną publicznością. Jako, że Kangoo w delegacjach radzi sobie słabo, bo do tej pory zanotowało bilans 3-9, to wiele wskazuje na to, że wraz z końcem fazy zasadniczej podopieczni trenera Andrzeja Stefanowicza zakończą swój udział w sezonie 2023/2024

W pierwszą sobotę marca Kangoo udało się do Siechnic na mecz z tamtejszym CM Magnolia KKS-em. Ekipa ta znajduje się od dłuższego czasu w strefie spadkowej, a w swoich dotychczasowych meczach osiągnęła bilans 5-19. Pozytywny wynik w podwrocławskiej miejscowości mógł jeszcze podłączyć gorzowską ekipę do walki o promocję do kolejnego etapu rozgrywek. Problem jednak w tym, że Kangury w wyjazdowym starciu nawet z ostatnim w tabeli Gimbasketem Wrocław musiały uznać wyższość rywala. W pierwszym meczu Kangoo z KKS-em lepsi okazali się być gorzowianie, którzy wygrali 78:63 (20:20,27:19,23:13,8:11)

Przyzwoita druga kwarta w wykonaniu KKS-u dodała nadziei na korzystny wynik w poczynania miejscowych. Po przerwie gospodarze poprawili swoją celność z rzutach z dystansu, gdyż to właśnie w tej ćwiartce zanotowali swoje pierwsze ,,trójki”. Konkretnie uczynili to Jędrzej Toś i dwukrotnie Damian Liuras. Wynik całego meczu utrzymywał się na bezpiecznym poziomie dla Kangoo, ale rozochoceni siechniczanie pragnęli wyrwać dla siebie chociaż jedną kwartę tego starcia. Udało się to uczynić w ostatniej sekundzie kwarty, kiedy to punkty rzucił Dziurowski. Dało to rezultat trzeciej ćwiartki 20:18, lecz różnica ogólna wynosiła już 17 oczek na korzyść Kangurów (57:74).

Sobotni mecz zwieńczył pogrom dokonany na KKS-ie Siechnice. Kangoo Basket w końcowych dziesięciu minutach zamieniło się w Harlem Globetrotters i zmiażdżyło wręcz gospodarzy. Zaczęło się to od mocnego, podwójnego uderzenia z dystansu. Swoje punkty w ten sposób rzucili Grzegorczyk i Konrad Jelski. Następnie do tego duetu dołączył cały gorzowski zespół. Punktowali Urban, Adam Chodkiewicz i Kamil Paluszak. Wynik zaczął bardzo szybko zbliżać się do osiągnięcia pułapu setki. Idealną trzycyfrową liczbę trafił wreszcie Marcin Jachimowski. W czasie, gdy Kangoo robiło na parkiecie wielkie rzeczy, to gospodarze trafili raptem trzy rzuty przez całą kwartę. Ostatecznie wynik zatrzymał się na 63:111! Takiego popisu Kangoo jeszcze nie dało!

Efektowne zwycięstwa w Siechnicach pozwoliło Kangurom zachować szansę na promocję do play-off. Obecnie Kangoo do ósmego Zastalu Zielona Góra traci tylko trzy punkty, ale ma jeden mecz rozegrany mniej. Właśnie to zaległe spotkanie gorzowianie nadrobią w najbliższą środę. Wówczas do hali CEZiB-u przyjedzie Nysa Kłodzko.

W sobotnim meczu najwięcej punktów dla Kangoo rzucili: Konrad Jelski (24), Norbert Grzegorczyk (17), Marcin Jachimowski (13), Tomasz Urban (13 i 12 zbiórek), Adam Chodkiewicz (12) i Kamil Paluszak (12).

Dla KKS-u najwięcej punktów rzucił Wiktor Marcinkowski - 20.