piątek, 17 maja 2024 05:43

Pewne zwycięstwo Stilonu w III rundzie Pucharu Polski

W ramach III rundy Pucharu Polski drużyna Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów wysoko zwyciężyła nad zespołem GKP Kłodawa, który na co dzień występuje w rozgrywkach A-klasy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:0.

Źródło: FB Stilon Gorzów

Stilon zmagania pucharowe rozpoczął właśnie od III rundy, do której dołączyły również wszystkie ekipy trzecich lig. Gospodarzem spotkania była drużyna z Kłodawy, natomiast ze względu na remont boiska spotkanie zostało rozegrane przy ul. Olimpijskiej.

Całe spotkanie od początku było kontrolowane przez podopiecznych trenera Karola Gliwińskiego. Przyjezdni natomiast stanęli w obronie niskiej i próbowali bronić się przed atakami. Wynik spotkania już w 15. minucie otworzył Wojtek Kurlapski, który silnym uderzeniem w krótki róg pokonał bramkarza. Kolejne minuty gry to nieustanne próby ataku Stilonu. Drugą bramkę w meczu zdobył po dobrej akcji Michał Fernezy, a na minutę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę podwyższył Dawid Sadowski

🔴 Kangury zadebiutują na II-go ligowych parkietach!

Druga odsłona to ponowna dominacja Stilonu. Przez pierwsze 30 minut po przerwie niebiesko-biali stwarzali sobie pełno sytuacji, jednak nie potrafili wpakować piłki do siatki. Zrobił to natomiast dwukrotnie w 80. i 82. minucie wprowadzony na boisko Olaf Nowak. Wynik w 86. minucie spotkania ustalił Fernezy, który zanotował swoje drugie trafienie.

Stilon: Gibki – Przybylski (46’ Pająk), Karoń, Sadowski (46’ Trepczyński), Fernezy – Bohdanov, Maliszewski (46’ Lisowski), Świerczyński – Poniedziałek (62’ Nowak), Kopeć (46’ Kaczor), Kurlapski (62’ Łaźniowski)

Bramki: Kurlapski 15’, Fernezy 31’ 86’, Sadowski 44’, Nowak 80’ 82’

Koncert strzelecki w meczu pucharowym urządziła sobie natomiast druga drużyna Stilonu, która pokonała aż 12:0 zespół Kosmos 78 Rudnica. Pokonany zespół na co dzień występuje w klasie okręgowej.

Kolejne spotkanie Stilonu to ligowe starcie z Polonią Bytom. Mecz 9. kolejki odbędzie się w sobotę, 24 września o godzinie 16.00 na stadionie w Bytomiu.