Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 17 czerwca 2024 15:01

Rekord życiowy Mariki Majewskiej na Gorzów Meeting 2024

Pierwsze lekkoatletyczne zawody w Gorzowie w tym roku za nami. Na stadionie przy ulicy Zygmunta Krasińskiego obejrzeliśmy zmagania sportowców w 14 dyscyplinach, a wydarzeniem dnia był rekord życiowy gorzowianki Mariki Majewskiej.

Źródło: Facebook / Gorzów Meeting

Gorzów Meeting 2024 już za nami. Prestiżowe zawody lekkoatletyczne o międzynarodowej stawce po raz pierwszy zagościły w naszym mieście, a udział w nich uświetniły wschodzące gwiazdy sportu
Piątkową imprezę uroczyście otworzył Minister Sportu i Turystyki Sławomir Nitras wraz z Prezydentem Gorzowa Jackiem Wójcickim. Po części formalnej do zmagań przystąpili lekkoatleci.

Najważniejszym wydarzeniem sportowej rywalizacji okazał się bieg przez płotki na dystansie 100 metrów w wykonaniu Mariki Majewskiej. Zawodniczka AZS AWF Gorzów popisała się wspaniałym występem, pewnie zwyciężając swój bieg eliminacyjny i poprawiając swój rekord życiowy. Osiągnięte przez Majewską 12,90 zapewniło jej kwalifikacje na Mistrzostwa Europy w Rzymie, które odbywać się będą od 6 czerwca. W finale gorzowianka ponownie okazała się być najlepsza, dzięki czemu dopisała sobie sporo punktów do rankingu olimpijskiego. Trzecie miejsce w biegu finałowym zajęła inna reprezentantka gorzowskiego AZS AWF – Kaja Wesołowska.
Na bieżni świetnie spisali się także sprinterzy. Maksymilian Szwed wygrał bieg na 400 metrów i dzięki czasowi 45.75 zrobił duży krok w stronę kwalifikacji do czerwcowych mistrzostw Starego Kontynentu. Na dystansie 200 metrów pasjonującą walkę stoczyli reprezentujący ALKS AJP Gorzów Łukasz Żok i Igor Bogaczyński. Wygrał ten drugi osiągając 20.57 i przesuwając się na dziesiątą lokatę w polskich tabelach historycznych.

Z dobrej strony pokazała się także Nikola Horowska (ALKS AJP), która zajęła drugie miejsce w skoku w dal. Gorzowianka przegrała z Magdaleną Bokun zaledwie o centymetr. Szóste miejsce w biegu na 1500 metrów zajęła Malwina Misjan (KS Team Baryła Gorzów), a w kobiecym oszczepie szósta była Agata Szałas (ALKS AJP).