czwartek, 2 maja 2024 17:32

Stal Gorzów poległa w Lublinie

W ramach drugiej kolejki PGE Ekstraligi Stal Gorzów udała się do Lublina, żeby powalczyć o kolejne ligowe punkty.

Autor: Marta Czernicka

Kibice zastanawiali się czy spotkanie dojdzie do skutku. Pogoda dała się we znaki a od kilku dni na torze leżała plandeka. Na całe szczęście organizatorzy przygotowali nawierzchnię i mecz doszedł do skutku.

Już od pierwszego biegu kibice obu drużyn mogli liczyć na wiele emocji. Martin Vaculik i Szymon Woźniak wyjechali na podwójne prowadzenie, ale Jack Holder rozdzielił parę gości i ostatecznie wyścig zakończył się remisem. Gorzej było w biegu młodzieżowym, tam Paluch i Stojanowski nie mieli szans. Trzecia gonitwa dnia zakończyła się podwójnym zwycięstwem miejscowych. Mimo dobrych startów na trasie zdecydowanie szybsi byli gospodarze. W czwartym biegu genialnie spod taśmy wyszedł Oskar Paluch i pewnie pomknął do mety po trzy punkty, jednak Jakub Miśkowiak przyjechał na końcu stawki.

Druga seria startów zaczęła się od zaciętej walki o dwa punkty między Jackiem Holderem a Martinem Vaculikiem. Słowak przez błąd Australijczyka minął go tuż przed linią mety i zdobył dwa cenne punkty. Sędzia nie zrobił przerwy po siódmym biegu ponieważ obawiał się o opady deszczu.

Po ośmiu wyścigach miejscowi prowadzili 30:18. Mimo słabego wyniku, trener Chomski nie zastosował rezerwy taktycznej. Powtórka dziewiątego biegu z powodu problemów z maszyną startową. W drugiej odsłonie tego wyścigu dobrze ze startu wyszli gospodarze, ale rozdzielił ich Szymon Woźniak. Najlepsze widowisko było w dziesiątym biegu. Bój o trzy punkty stoczyli Anders Thomsen i Jack Holder. Australijczyk dwoił się i troił i tuż przed linią mety wyprzedził Duńczyka.

Lublinianie już w dwunastej gonitwie zapewnili sobie zwycięstwo. W trzynastym biegu Anders Thomsen pokonał Bartosza Zmarzlika i Mateusza Cierniaka. Przed biegami nominowanymi 49:29.

W nominowanych trener Chomski zastosował rezerwę zwykłą i postawił na Oskara Palucha za Jakuba Miśkowiaka. Bieg został przerwany.  Na wejściu w pierwszy łuk doszło do kontaktu między Lindgrenem i Vaculikiem. Zawodnik Stali nie był w stanie kontynuować jazdy i sędzia podjął decyzję o przerwaniu biegu. Powtórka w pełnym składzie. W drugiej odsłonie tego biegu na osłodę para Martin Vaculik i Oskar Paluch wygrała podwójnie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 55:35.