poniedziałek, 20 maja 2024 08:44

Relacja z XVIII Memoriału Edwarda Jancarza

W sobotnie popołudnie na stadionie w Gorzowie odbyła się XVIII edycja upamiętniająca legendę gorzowskiego speedwaya - Edwarda Jancarza. Turniej wrócił do Gorzowa po dwóch latach przerwy.

Autor: Marta Czernicka

Bieg inauguracyjny zwyciężył Bartosz Zmarzlik. Losy wyścigu rozstrzygnęły się już na pierwszym łuku, gdzie wychowanek Stali Gorzów zamknął wszystkich i jako pierwszy zameldował się na linii mety. Ciekawiej było w drugiej gonitwie dnia. Zaciętą walkę o pierwszą lokatę stoczyli ze sobą Jakub Miśkowiak i Kai Huckenbeck. Lepszy w tym starciu okazał się reprezentant Stali Gorzów. W trzecim biegu zwyciężył Martin Vaculik. Czwarty wyścig został przerwany z powodu problemów z taśmą startową. W powtórce walkę o trzy punkty stoczyli Patryk Dudek i Szymon Woźniak. Żużlowiec Stali Gorzów w tym starciu okazał się lepszy.

W szóstym biegu Zmarzlik zaspał na starcie i musiał gonić rywali. Dla mistrza świata nie ma rzeczy niemożliwych. Wychowanek Stali Gorzów uporał się z pozostałymi zawodnikami i pomknął do mety po trzy punkty. Po dwóch seriach startów prowadził Bartosz Zmarzlik, drugi był Patryk Dudek i trzeci Martin Vaculik.

Trzecia część zawodów rozpoczęła się od wyścigu z udziałem trzech Stalowców: Woźniak, Vaculik i Paluch. Zawodników pogodził jednak Jack Holder, który zwyciężył swój pierwszy wyścig tego dnia. Dziesiąty wyścig nie przyniósł kibicom zbyt wielu emocji. Znowu na linii mety jako pierwszy zjawił się Zmarzlik.

Z zawodów wycofał się Przemysław Pawlicki, który prawdopodobnie nabawił się kontuzji. Wyścig trzynasty został przerwany. Na pierwszym łuku trzeciego okrążenia upadł jadący na trzeciej pozycji Kai Huckenbeck. Niemiec szybko podniósł się z toru, jednak z został wykluczony. W powtórce zwyciężył Bartosz Zmarzlik.

Bieg siedemnasty został przerwany tuż po starcie. Oskar Paluch ruszał się na starcie i został ukarany przez sędziego zawodów. W drugiej odsłonie tego wyścigu zwyciężył Kai Huckenbeck. Niemca do samego końca gonił Patryk Dudek. Ciekawie było w biegu osiemnaście. Bój o trzy oczka stoczyli ze sobą Szymon Woźniak i Bartosz Zmarzliki. Lepszy w tym starciu był mistrz świata.

Przed półfinałami prowadził Bartosz Zmarzlik, który miał na swoim koncie komplet punktów. Drugi był Patryk Dudek a trzeci Piotr Pawlicki

Wyniki:

1. Bartosz Zmarzlik (Orlen Oil Motor Lublin) - 21 (3,3,3,3,3,3,3) - 1. miejsce w finale
2. Kacper Woryna (Tauron Włókniarz Częstochowa) - 12 (1,3,1,3,0,2,2) - 2. miejsce w finale
3. Piotr Pawlicki (NovyHotel Falubaz Zielona Góra) - 14 (0,3,3,2,3,2,1) - 3. miejsce w finale
4. Daniel Bewley (Betard Sparta Wrocław) - 11 (2,0,2,3,1,3,0) - 4. miejsce w finale
5. Patryk Dudek (KS Apator Toruń) - 12 (2,3,2,3,2,0)
6. Martin Vaculik (ebut.pl Stal Gorzów) - 10 (3,1,2,1,3,0)