niedziela, 28 kwietnia 2024 18:14

Kangury kończą sezon zwycięstwem

Drużyna EIG CEZiB Kangoo Basket pokonała przed własną publicznością ORLEN Akademię BM Stal Ostrów Wielkopolski 84:72 (17:16,27:15,24:25,16:16). Był to ostatni mecz gorzowskiej drużyny w sezonie 2023/24.

Źródło: Facebook / Kangoo Basket

Faza zasadnicza koszykarskiej 2 ligi dobiegła końca. W ostatniej jej kolejce koszykarze EIG CEZiB Kangoo Basket żegnali się z sezonem 2023/24. Kwestią otwartą była jeszcze ostateczna pozycja jaką Kangury zajmą na finiszu tej części kampanii. Przed ostatnią serią zmagań Kangoo plasowało się na dziesiątym miejscu w klasyfikacji i jedynie mogło go bronić, ponieważ strata do dziewiątej drużyny była już nie do odrobienia. Tuż za plecami Kangurów na finisz w top10 liczyły jeszcze trzy zespoły: Sudety Jelenia Góra, WKK II Wrocław i Orlen Akademia BM Stal Ostrów Wielkopolski. Kalendarz ułożył się w ten sposób, że to właśnie ostatnia z wymienionych ekip zagościła w hali CEZiB-u w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego.

Start rozgrywki na parkiecie charakteryzował się agresywną postawą gości. Ostrowianie już w ciągu pierwszej minuty gry doprowadzili do czterech rzutów osobistych, lecz tylko te wykonywane przez Konrada Jelskiego znalazły się w koszu. W początkowych minutach gry Kangury dobrze opanowały obie tablicy, a to przekładało się na punkty i prowadzenie gospodarzy. Po trafionych oczkach Norberta Grzegorczyka Kangoo prowadziło już 12:6, ale wówczas mały trening strzelecki zrobił sobie Bartosz Rachwalski, który sam trafił siedem punktów z rzędu dla swojej drużyny, a w tym dwukrotnie uczynił to z dystansu. Rzuty z dalszej odległości były w pierwszej kwarcie spotkania bolączką gorzowian, gdyż nieskuteczność w tym aspekcie nie pozwoliła Kangurom odskoczyć na większą liczbę punktów. Z tej też względu ta część meczu zakończyła się wynikiem 17:16.

Druga ćwiartka sobotniej potyczki rozpędzała się powoli. Dopiero po półtorej minuty zmagań pierwsze punkty zdobył Marcin Jachimowski. Następnie dwukrotnie trafiali goście za sprawą Krzysztofa Rozpędowskiego i Jacka Ruteckiego, który trafił ,,trójkę”. Po tych celnych próbach Stal objęła po raz pierwszy w sobotnim meczu prowadzenie19:21. Taki stan rzeczy nie utrzymywał się długo, ponieważ Kangury po chwili wzięły się mocno do roboty. W końcu też zaczęły wpadać rzuty z dystansu, a na półmetku drugiej kwarty Kangury prowadziły już 31:23. Do końca pierwszej połowy zmagań na parkiecie dominowali gospodarze, którzy raz po raz zdobywali kolejne punkty. Pojedyncze akcje ofensywne Stali na niewiele się zdały, gdyż na przerwę obie drużyny schodziły z wynikiem 44:31.

Trzecia kwarta sobotniego pojedynku napędzana była pojedynkiem strzeleckim na linii Tomasz Urban – Rutecki. Środkowy Kangoo w tej części gry zanotował serię punktów z rzędu, a ostatecznie zatrzymał się na dziewięciu ,,oczkach” w tej kwarcie. Zawodnik Stali z kolei przez dłuższy czas w pojedynkę zdobywał punkty dla swojej ekipy, by ćwiartkę kończyć z 14. na koncie. Rywalizacja tej dwójki graczy napędzała wynik, a swoje cegiełki dorzucili też inni koszykarze. Spowodowało to zwycięstwo ostrowian w tej odsłonie meczu 24:25. Przed ostatnią kwartą Kangury prowadziły więc 68:56

Ostatnie dziesięć minut sezonu obie drużyny chciały przekształcić w koszykarskie show. Z dużego ,,C” czwartą kwartę rozpoczął Jelski, który trafił punkty z dalszej odległości. Po chwili fantastyczną akcję indywidualną przeprowadził Grzegorczyk, który nie zamierzał na tym poprzestać. Mianowice kolejne swoje punkty zawodnik ten zanotował przy okazji efektowanego wsadu znad obręczy. Goście nie pozostawali dłużni i również chcieli zagrać otwarty basket na koniec ligowej kampanii. Ładne akcje kończył punktami Rozpędowski, a celne ,,trójki” posyłali Rachwalski i Maksymilian Banasiak. Końcowe minuty były już mniej skuteczne i obie drużyny nieco wyhamowały. Ostatnie punkty dla Kangoo w sezonie 2023/24 zapisał na swoim koncie rzutem z dystansu Oskar Brodziuk. Wraz z końcem meczu na tablicy wyników widniały liczby 84:72.

Dzięki wygranej z ORLEN Akademią BM Stal drużyna EIG CEZiB Kangoo Basket obroniła dziesiątą pozycję w tabeli. Teraz przed Kangurami czas podsumowań i długie oczekiwanie na kolejny koszykarski sezon.

W sobotnim spotkaniu najwięcej punktów dla Kangoo zdobyli: Konrad Jelski 17 (12 zbiórek), Norbert Grzegorczyk 17, Tomasz Urban 14 (13 zbiórek), Kamil Paluszak 10, Bartosz Dreczkowski 10.

Dla drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego najlepiej zapunktowali: Jacek Rutecki 25, Bartosz Rachwalski 17, Maksymilian Banasiak 15.