poniedziałek, 13 maja 2024 20:57

Gorzowscy siatkarze wracają z Żychlina z kompletem punktów

Siatkarze Agencji Inwestycyjnej Stilonu Gorzów wygrali w Żychlinie z Volley Team'em 1:3 (22:25,21:25,25:12,22:25). Zwycięstwo to nie przyszło łatwo, ale jego owocem jest skok na podium rozgrywek.

Autor: Marta Czernicka

Źródło: Fotografia Marta Czernicka

Sobotnia wyprawa drużyny Agencji Inwestycyjnej Stilonu Gorzów do Żychlina na pojedynek z tamtejszym Volley Team’em miała być ostatnim meczem wyjazdowym Stilonowców w fazie zasadniczej trwających rozgrywek. Różne zawirowania terminarzowe doprowadziły bowiem do tego, że ostatnie trzy spotkania tej części sezonu niebiesko-biali rozegrają przed własną publicznością. Walka o awans do play-off trwa w najlepsze, a ostatnie zwycięstwo nad Wilkami Wilczyn udowodniło, że niebiesko-biali mają w swoich kibicach dodatkowy atut. Jednak, żeby móc do końca bić się o top4 przed własną publicznością, Stilon potrzebował poszukać pierw punktów w Żychlinie. Volley Team przed sobotnim meczem zajmował siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 26. punktów i jednym zaległym meczem do odrobienia. Taka zdobycz pozwalała w dalszym ciągu marzyć żychlinianom o włączeniu się do ostatecznej rozgrywki w kwestii awansu do play-off. W pierwszym meczu obu drużyn lepszy okazał się być Stilon, który wygrał 3:1 (26:24,25:20,23:25,25:22)

Pierwsze punkty w sobotnim meczu rozkładały się równomiernie dla obu drużyn. Przełamanie przyszło wraz z udanym blokiem Dominika Kolińskiego, kiedy to Stilon objął prowadzenie 4:6. W następnych rozegraniach niebiesko-biali zaczęli budować swoją przewagę. Stilon wypracował sobie kilka punktów zapasu i przeszedł w tryb kontroli wyniku. Gospodarze kilkukrotnie nadrabiali straty, ale gorzowianie nie pozwalali zbliżyć im się na więcej niż na dwa ,,oczka”. Po wywalczeniu przez żychlinian 15. punktu tablica wyników pokazywała rezultat 15:17. Wówczas w szeregach gospodarzy wystąpił festiwal błędów, z czego skrzętnie skorzystali Stilonowcy. Po chwili było już 15:21 i drzwi do wygrania seta przez niebiesko-białych zostały szeroko otwarte. W końcówce miejscowi ponownie nadrobili nieco stratę, ale finisz należał do Stilonu. Ostatni punkt tej części meczu zdobył Jakub Dzierżyński, a finalny wynik zatrzymał się na 22:25.

W drugiej partii spotkania w Żychlinie Stilon miał już cięższą przeprawę. Volley Team szybko narzucił gorzowianom swoją siatkówkę i objął kilkupunktowe prowadzenie. Duża w tym zasługa Michała Sendalskiego i Adama Herbicha, którzy niemalże wymieniali się zdobytymi punktami. Stilonowcy zmuszeni byli do mozolnego odrabiania strat. Wreszcie udało się to uczynić, gdy na remis 13:13 skutecznym atakiem akcje zakończył Patryk Akala. Po chwili swój punkt dołożył Łukasz Grot, a Stilon objął pierwsze prowadzenie w drugim secie. Po tych dwóch sytuacjach szala zwycięstwa powoli zaczęła się przesuwać na stronę gości. Żychlinianie próbowali się jeszcze odgryzać, ale na nic się zdały ich wysiłki. Ta część meczu ponownie przypadła Stilonowi, ponieważ jej końcowy wynik brzmiał 21:25.

W trzeciej odsłonie sobotniego pojedynku z kolan podniósł się zespół z Żychlina. Gospodarze w tej partii zagrali prawdziwy koncert i od początku zdobywali punkt za punktem. Volley Team kilkukrotnie punktował poprzez asy serwisowe, skutecznie blokował ataki rywali i sam kończył akcje efektownymi gwoździami znad siatki. Do tego doszła ewidentna dekoncentracja Stilonowców przy zagrywce i słabsza tym razem postawa w bloku. Efektem tego były serie punktów z rzędu zdobywanych przez gospodarzy i finalny wynik tego seta - aż 25:12 dla Volley Team’u.

Wyprawa do Żychlina okazała się być bardzo wymagająca dla podopiecznych trenera Rafała Legienia. Niemniej jednak Stilon wykonał swój plan – wraca z województwa Łódzkiego z kompletem punktów. Zwycięstwo to pozwoliło wskoczyć Stilonowcom na trzecie miejsce w tabeli. Ostatnie trzy mecze fazy zasadniczej gorzowscy siatkarze rozegrają już w marcu i zarazem wszystkie trzy odbędą się w Gorzowie.