niedziela, 28 kwietnia 2024 12:06

Porażka siatkarzy Stilonu w Sieradzu

Siatkarze Agencji Inwestycyjnej Stilonu Gorzów przegrali w Sieradzu z tamtejszym Tubądzin Volley MOSiR-em 3:1 (21:25,25:21,25:15,25:23). Porażka ta przesunęła niebiesko-białych w dół tabeli.

Autor: Karol Korniak

Źródło: Facebook / Stilon Gorzów

Siatkarze Agencji Inwestycyjnej Stilonu Gorzów wciąż balansują na granicy awansu do fazy play-off. Po rozegraniu 15. serii zmagań niebiesko-biali zajmują piąte miejsce w ligowej tabeli, czyli pierwsze nie dające promocji do dalszego etapu rozgrywek. Sytuację Stilonowców skomplikowała zeszłotygodniowa porażka 3:0 (25:15, 25:20, 25:23) we Wrześni. Na zakończenie styczniowych zmagań podopieczni trenera Rafała Legienia udali się ponownie w delegację – tym razem destynacją gorzowskich siatkarzy był Sieradz. Pojedynek z Tubądzin Volley MOSiR-em zapowiadał się jako jeden z hitów kolejki w siatkarskiej 2 lidze. Trzeci zespół klasyfikacji miał podjąć ekipę z piątego miejsca w tabeli. Stilonowcy wybrali się do województwa łódzkiego z misją poszukania rewanżu na miejscowej drużynie, gdyż w pierwszym starciu tych zespołów górą byli sieradzanie, którzy 4 listopada wygrali w Gorzowie 1:3 (23:25, 25:20, 21:25, 19:25).

Pierwszy fragment sobotniego meczu to walka punkt za punkt. Już od początku spotkania swoją dobrą dyspozycję prezentował Bartosz Łazarowicz, który gremialnie zdobywał punkty dla gospodarzy. Gra na granicy remisu trwała do rezultatu 7:7, ponieważ wówczas lepiej zaczął punktować Stilon. Znak do tego dał kapitan Maciej Kordysz, a wtórowali mu Patryk Akala i Łukasz Grot. Po kilku kolejnych piłkach stan gry wrócił do balansowania na cienkiej linii oznaczającej remis. Ostatni raz równowagę w wyniku mieliśmy przy 18:18, a końcówa seta należała do gorzowian. Ponownie ważne piłki wygrywali Akala i Kordysz, co dało zwycięstwo niebiesko-białym 21:25.

Druga odsłona starcia w Sieradzu była sporym rollercoasterem. Set zaczął się dość niewinnie, ale zebraną w hali publiczność pierw postanowili rozgrzać Stilonowcy. Przy wyniku 6:5 dla gospodarzy, niebiesko-biali zaczęli swoją serię punktową. Trzy ,,oczka” z rzędu zdobył Kordysz, a swoją zdobycz dorzucił Grot. Dużo wskazywało na to, że druga partia pójdzie po myśli gorzowian. Wówczas kluczową zmianę dla wyniku przeprowadził trener Tubądzina. Na parkiecie pojawił się bowiem Błażej Szymczak, który odwrócił wynik kilkoma atakami z gry i asami serwisowymi. Doprowadziło to do ponownego remisu. Przy okazji utraty wysokiego prowadzenia, wśród gorzowian narastała frustracja, co doprowadziło do przedłużających się rozmów z sędziami. Pomogło to w dodatkowej motywacji sieradzan, którzy końcówkę seta rozegrali w bardzo dobry sposób, a ostatecznie wygrali go 25:21.

Trzecia partia od początku do końca stała pod znakiem dominacji gospodarzy. Tubądzin szybko objął prowadzenie za sprawą kolejnych kapitalnych akcji Łazarowicza. Stilonowcy jedynie łapali wynik kontaktowy, lecz gospodarze momentalnie na to odpowiadali i powiększali różnicę punktową. W drugiej połowie trzeciej partii swoje pięć minut miał Kamil Kosz. Zawodnik miejscowej drużyny niemal w pojedynkę rozpracował gorzowian w ostatnich akcjach seta, który zakończył się wynikiem 25:15.

Czwarty set w pierwszych akcjach toczył się na zasadzie wymiany punktów. Stilon zdołał wysforować się na wyższe prowadzenie po serii trzech ,,oczek” z rzędu, którą przypieczętował asem serwisowym Grot. Korzystny wynik nie trzymał się jednak niebiesko-białych długo. Kolejne sześć piłek padło łupem sieradzan, dzięki czemu tablica wyników pokazywała 10:7. Następnie gra ponownie się wyrównała, a rezultat kręcił wokół remisu. Wymiana prowadzenia zakończyła się wraz ze zdobyciem 21 punktu przez miejscowym. Tubądzin miał już autostradę do wygrania tego seta i całego spotkania. Z takiej okazji nie omieszkał nie skorzystać Kosz, który w końcowych akcjach meczu znowu prowadził sieradzan do zwycięstwa. Czwarta partia zakończyła się wynikiem 25:23, a całe sobotnie starcie 3:1 dla gospodarzy.

Druga wyjazdowa porażka z rzędu zepchnęła Agencję Inwestycyjną Stilon na szóstą lokatę w tabeli. Obecnie niebiesko-biali tracą do wymarzonego czwartego miejsca trzy punkty. Walka o awans do fazy play-off zapowiada się fascynująco, a niewątpliwym handicap’em Stilonu będzie fakt, że aż pięć z sześciu ostatnich meczów rozegrają w Gorzowie.