niedziela, 28 kwietnia 2024 19:56

Kangoo bez szans w starciu z Pogonią

Drużyna EIG CEZiB Kangoo Basket przegrała w meczu 19. kolejki koszykarskiej 2 ligi z Pogonią Prudnik 55:95 (25:23,8:26,17:27,5:19). Wynik ten komplikuje Kangurom walkę o czołową ósemkę.

Źródło: Facebook / Kangoo Basket

Sezon koszykarskiej 2 ligi wszedł w bardzo intensywny okres. Oprócz meczów weekendowych kolejki ligowe odbywają się także co drugą środę. Ten sportowy maraton pozwoli określić, które drużyny będą walczyć o najwyższe cele, a które okażą się zbyt słabe na walkę o fazę play-off. Drużyna EIG CEZiB Kangoo Basket pierwszy krok tego długodystansowego natłoku spotkań rozpoczęła bardzo dobrze. W minioną środę gorzowskie Kangury wygrały w Zielonej Górze z SKM-em Zastalem 74:84. Triumf ten przesunął podopiecznych trenera Andrzeja Stefanowicza 11. lokatę w lidze. Do upragnionej ósemki jeszcze trochę brakuje, ale zwycięstwo na południu naszego województwa może być dobrym prognostykiem. Drugi krok koszykarskiego maratonu Kangoo postawić miało w sobotnie popołudnie w hali CEZiB-u. Tym razem przeszkoda w drodze do sukcesu była najtrudniejsza z możliwych. Do Gorzowa zawitała bowiem Pogoń Prudnik, a więc niepokonana do tej pory drużyna

Początkowe minuty sobotniego meczu były bardzo wyrównane. Pierw prowadzenie objęli goście, lecz taki stan rzeczy nie utrzymywał się długo. Kangoo odbiło korzystny rezultat dwoma celnymi rzutami z dystansu. W pierwszej kwarcie ten element gry w koszykówkę był skuteczną bronią drużyny trenera Stefanowicza. W ten sposób swoje punkty zdobyli Tomasz Cieślak, Michał Chmurzewski i dwukrotnie Konrad Jelski. Zupełnie inaczej wiodło się w tym aspekcie Pogoni, która tylko raz trafiła z dystansu. Dzięki skuteczności rzutów za trzy ,,oczka” Kangury wygrały pierwszą partię 25:23.

W drugiej kwarcie Pogoń udowodniła, że ich bilans 18-0 nie wziął się z niczego. Prudniczanie zaczęli grać z niebywałą lekkością i pomysłowością w kolejnych akcjach. Rozmach ten przełożył się na kolejne punkty. Co więcej, goście znacznie poprawili swoją skuteczność w rzutach z dalszej odległości, co było tylko dopełnieniem genialnej ćwiartki w ich wykonaniu. W tym czasie gorzowskie Kangury nie miały nic do powiedzenia, by na dystansie dziesięciu minut zdobyły zaledwie osiem punktów. Ostatecznie druga kwarta zakończyła się zwycięstwem gości 8:26, przez co obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 33:49.

Po zmianie stron sytuacja boiskowa nie uległa zmianie. Goście rozgrywali koszykarski koncert, a pierwsze skrzypce w orkiestrze z Prudnika należały do Tomasza Nowakowskiego. Różnica poziomów między oboma zespołami była nad wyraz widoczna. Idealnie odzwierciedlała to statystyka procentowa skutecznych rzutów z gry: Kangoo po 30. minutach gry mogło pochwalić się skutecznością na poziomie 32,5%, a Pogoń statystykę tę wywindowała do 67,6%. Drużyna przyjezdna zdobyła w tym czasie również aż 19 punktów po stratach Kangurów, kiedy to gospodarze nie zdobyli nawet jednego ,,oczka” po błędach gości. Liczby te poskutkowały wynikiem trzeciej części meczu na poziomie 17:27, przez co ostatnią kwartę zaczynaliśmy przy rezultacie 50:76.

Przy tak sporej różnicy punktowej i brutalnej wręcz dyspozycji Pogoni w ostatniej ćwiartce meczu nie mogło się wiele zmienić. Kangoo przez całą finalną kwartę było już pogodzone z porażką i tylko wyczekiwało końcowej syreny. Przyjezdni nie zamierzali jednak przejść obok ostatniej ćwiartki obojętnie i konsekwentnie parli do przodu. Również i ta partia zakończyła się wyraźnym zwycięstwem Pogoni, która triumfowała 5:19. Cały mecz goście wygrali 55:95, czym udowodnili swoją dominację w 2 lidze koszykówki.

Jedna dobra kwarta nie wystarczyła na prudnicką Pogoń. Kangoo Basket musi się szybko otrząsnąć po tej dotkliwej porażce, ponieważ walka o top8 trwa. Kolejne dwa mecze Kangury rozegrają na wyjazdach. Pierwszy z nich odbędzie się w przyszłą sobotę, kiedy to Kangoo zagości we Włocławku.

Drużynę z Prudnika do zwycięstwa poprowadzili: Paweł Nowicki (23 punkty i 8 zbiórek), Tomasz Nowakowski (20 punktów) i Tomasz Prostak (14 punktów).

Dla Kangoo najlepiej punktowali: Michał Chmurzewski, Konrad Jelski, Tomasz Urban i Norbert Grzegorczyk - wszyscy zdobyli po 9 punktów.