Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 13 maja 2024 03:46

Mistrzostwa świata zakończone. Worek medali gorzowskich kajakarzy

W Kanadzie odbyły się mistrzostwa świata w sprincie kajakowym. Gorzowscy sportowcy mają powody do zadowolenia. Z orłem na piersiach startowali kajakarze Admiry Gorzów oraz AZS AWF Gorzów. Do grodu nad Wartą przywiozą, aż pięć medali mistrzostw świata.
Z prawej Anna Puławska. Obok Karolina Naja.

Mistrzostwa świata w kajakarstwie rozgrywane w kanadyjskim Halifaksie okazały się bardzo udane dla gorzowskich sportowców. Worek z medali został rozwiązany w sobotę. Uczynił to Alex Koliadych. Nie miał sobie równych wśród kanadyjkarzy na dystansie 200m.

Kilkadziesiąt minut później polska osada w składzie Karolina Naja, Anna Puławska (AZS AWF Gorzów), Adrianna Kąkol i Dominika Putto zdobyły zloty medal w konkurencji K4 Women 500.

Wspaniałą sportową sobotę zamknął Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów), który w konkurencji C2 na 500 metrów zajął drugie miejsce płyną w osadzie z Tomaszem Barniakiem.

W niedzielę, 7 sierpnia podczas drugiego dnia finałów, gorzowscy sportowcy sięgali po kolejne medale. W kategorii C4 Men 500 Wiktor Głazunow, Aleksander Kitewski, Arsen Śliwiński, Norman Zezula wywalczyli wicemistrzostwo świata. Z kolei Anna Puławska z Karoliną Naja w kategorii K2 Women 500 wywalczyły tytuł mistrzyń świata.

Może Cię zainteresować: To oni staną na drodze Stali Gorzów. Znamy pary play-off

Gorzowianie z mistrzostw świata wracają z pięcioma medalami. Złote krążki przywożą: