wtorek, 21 maja 2024 03:53

Drugie złoto gorzowskich lekkoatletów na mistrzostwach Polski

Gorzowianie kończą mistrzostwa Polski z dorobkiem pięciu medali

Autor: Marta Czernicka

W konkurencji skoku w dal kobiet złoty medal zdobyła Nikola Horowska (ALKS AJP Gorzów Wlkp.) . Gorzowianka z wynikiem 6.61 metra zdeklasowała Magdalenę Bokun z Katowic (6.25 m) oraz Annę Matuszewicz z Torunia (6.20 m).

Również w sobotę mistrzem Polski został Łukasz Żok (ALKS AJP Gorzów Wlkp.). Gorzowski sprinter w biegu na 200 metrów z czasem 20.73 sekundy był bezkonkurencyjny. Dwa dni wcześniej Żok w biegu na 100 metrów z czasem 10.50 sek zdobył brązowy medal.

Medal zdobyły również zawodniczki innego gorzowskiego klubu. W piątek sprinterki AZS-AWF Gorzów w składzie Jeż Aleksandra, Kosikowska Paulina, Dams Wiktoria i Majewska Marika z czasem 46.84 sek. wywalczyły brązowy medal w sztafecie 4 x 100 metrów.

Z kolei w biegu na 110 metrów przez płotki Marika Majewska z AZS AWF Gorzów zdobyła brązowy. Gorzowska zawodniczka bieg ukończyła z czasem 13.31 sek.

Zobacz zdjęcia z 99. Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Gorzowie Wielkopolskim.