Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 18:25
Reklama

Po bilet na pociąg do spożywczaka. Oferta dla podróżnych, którzy nie lubią kupować w sieci

W sklepach spożywczych, kioskach, na stacjach benzynowych... Wkrótce tam kupimy bilet na pociąg. To odpowiedź na oczekiwania pasażerów, którzy nie chcą kupować przez internet albo nie mają dostępu do sieci.
Po bilet na pociąg do spożywczaka. Oferta dla podróżnych, którzy nie lubią kupować w sieci

Autor: Marta Czernicka

– W najbliższych latach nadal będzie rosła i tak już duża popularność kolei. Dlatego dążymy do tego, żeby zakup biletów na połączenia PKP Intercity był jak najłatwiejszy dla podróżnych – mówi Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity.

Sprzedażowy hit

Od kilku miesięcy bilety na pociągi PKP Intercity można kupić – poza kanałami przewoźnika – na platformach KOLEO, mPay, e-podróżnik.pl oraz SkyCash. Sprzedaż tą drogą okazała się hitem – z końcem lutego 2023 r. została przekroczona granica 1,8 mln sprzedanych biletów.

Dlatego spółka nadal chce rozwijać model sprzedaży agencyjnej. Tym razem zachęca do współpracy firmy obsługujące stacjonarne punkty sprzedaży.

🔴 Nowy sklep powstanie w Gorzowie

Co najmniej 50 punktów stacjonarnych

Nowy model sprzedaży agencyjnej jest adresowany m.in. do sieci kiosków lub saloników prasowych, sieci sklepów spożywczych, sieci stacji paliw, sieci dystrybuujących usługi hotelowe lub bilety na eventy czy usługi transportowe (z wyłączeniem kolejowych kas biletowych). Słowem – jak to określa przewoźnik – wszystkich firm zainteresowanych sprzedażą dodatkowych usług w postaci biletów na pociągi PKP Intercity. Ale pod pewnymi warunkami.

Otóż z tej propozycji mogą skorzystać firmy, które dysponują własną lub partnerską siecią dystrybucji towarów lub usług z minimalną liczbą punktów stacjonarnych wynoszącą 50 lokalizacji. Formularz zgłoszeniowy zawierający szczegółowe warunki współpracy jest dostępny na stronie internetowej PKP Intercity.

Nie chcą kupować w sieci

To – jak mówi Tomasz Gontarz – kolejny sposób dotarcia do klientów.

– A dla potencjalnych partnerów szansa na sprzedaż biletów przewoźnika, którego popularność stale rośnie, na atrakcyjnych zasadach – dodaje Gontarz.

I dodaje, że poszerzenie nowego modelu sprzedaży agencyjnej o partnerów stacjonarnych stanowi wyjście naprzeciw oczekiwaniom tych podróżnych, które nie chcą korzystać z kanałów zdalnych lub mają do nich ograniczony dostęp.

🔴 Pomóż strażakom z OSP Lubno w zakupie nowego wozu!

Zamówisz bilet jak w kienie

PKP Intercity zaproponowało również pasażerom łatwiejszą rezerwację miejsca. Wystarczy wybrać je na graficznym planie podczas zakupu biletu przez stronę przewoźnika. Zupełnie tak jak w kinie.

Wprowadzenie innowacyjnej funkcji do składów wagonowych – nawet pilotażowo – jest wyzwaniem. Bo pociągi tego typu latem i w czasie świąt są wydłużane dodatkowymi wagonami, co jest związane ze wzrostem frekwencji.

Opcja graficznej rezerwacji ma zostać rozszerzona w czasie wakacji, a do końca 2023 roku obejmie wszystkie pociągi PKP Intercity. Jak na razie program wdrożono na próbę. Przewoźnik zapewnia, że będzie brał pod uwagę sugestie podróżnych, co pozwoli mu dostosować to rozwiązanie do potrzeb pasażerów.

Dziękujemy, że jesteś z nami!

Gościem programu #autorozmowni był prezes Agencji Inwestycyjnej Stilon Gorzów – Krzysztof Olechnowicz.


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Martij_J 12.03.2023 09:43
Chetnie kupilbym bilet nawet w kiosku, ale za nim najwiekszy narodowy przewoznik rozszerzy dystrybucje swoich biletow, poprosimy o wiecej polaczen z Gorzowa. Tak, aby bylo na co kupic ten bilet.

Martin_J 12.03.2023 08:19
Moze najpierw nasz najwiekszy krajowy przewoznik rozbuduje oferte polaczen w Gorzowie, a potem zajmie sie dystrybucja biletow. Kto pojdzie po bilet do "zabki", jesli za bardzo nie ma dokad pojechac tym pociagiem...

Reklama
Reklama
Reklama