poniedziałek, 20 maja 2024 10:49

Młody tenisista z pierwszym większym sukcesem

Młody tenisista ziemny z Deszczna może się pochwalić dużym sukcesem. Popisał się świetną formą na Ogólnopolskim Turnieju w Sobocie koło Poznania i wrócił ze złotym medalem.

Źródło: FB P1OTRKluj Piotr Kluj Tennis Player

Mowa tutaj o pochodzącym z Deszczna, 15-letnim Piotrze Kluju, który trenuje tenis ziemny od 7 lat. Piotr jest dwukrotnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski Młodzików w grze podwójnej, a także był powoływany do kadry Polski w kategoriach U12 i U14.

🔴 Remigiusz Turek: Piątki nie są tak dobre pod kątem frekwencji

Ostatnim sporym osiągnięciem młodego zawodnika jest zwycięstwo w Ogólnopolskim Turnieju w Sobocie koło Poznania w kategorii U16, gdzie sprawił niespodziankę. Od ćwierćfinału rywalizował ze starszymi o rok graczami, ale i to nie przeszkodziło mu w zdobyciu złotego medalu. Piotr nie tylko okazał się najlepszy w singlu, ale zwyciężył także w deblu razem z innym młodym tenisistą, Igorem Piaskiem.

Piotr także z powodzeniem rywalizował w zawodach międzynarodowych. Dotarł do finału turnieju na Łotwie w Aizkraukle International w kategorii U14. W tym samym turnieju w kategorii U16 zdobył brąz. Młody tenisista w kategorii U14 został uplasowany na 64. Miejscu w rankingu Tennis Europe. Warto wspomnieć, że młody sportowiec od 7 roku życia nieustannie trenuje pod okiem trenera Roberta Godlewskiego, który dba o prężny rozwój swojego podopiecznego.

Miasto zapowiedziało na rok 2023 wiele inwestycji, remontów i rewitalizacji. Na samym szczycie planów stoją modernizacje ulic Kosynierów Gdyńskich i Hawelańskiej. Co jeszcze nas czeka w tym roku? O to, zapytaliśmy w urzędzie miasta.