poniedziałek, 20 maja 2024 19:49

Sportowe podsumowanie weekendu

Pierwszy weekend listopada przyniósł mnóstwo pozytywnych emocji kibicom gorzowskiego sportu. Sporo działo się zarówno na boiskach, jak i parkietach.

Źródło: FB AZS AJP Gorzów Wielkopolski

Koszykarki PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów po 12 latach zwyciężyły na wyjeździe z drużyną KS Basket 25 Sp. z o.o. Bydgoszcz 92:75. W tym sezonie jeszcze żadnej drużynie nie udało się pokonać gorzowianek. Najskuteczniejszymi zawodniczkami wśród gości były Alanna Smith (23) i Zoe Wadoux (21). Dla gospodarzy najwięcej punktów zdobyły Shante Evans (25) i Sparkle Taylor (17).

🔴Śmieci zniknęły z Cmentarza Świętokrzyskiego

W piątek 4 listopada w ramach 7. kolejki Ligi Centralnej Szczypiorniści Budnex Stali Gorzów podejmowali zespół MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie. Mecz zakończył się wynikiem 27:22. Spotkanie od samego początku było zacięte i bardzo emocjonujące Pierwszą połowę wygrali przyjezdni, pokonując Stalowców 12:9.  Druga część meczu wydawać by się mogło, że  także należała do gości,  jednak gospodarze byli na tyle zdeterminowani, że dzięki serii 6 celnych strzałów przechylili szalę zwycięstwa  na swoją korzyść i zwyciężyli.

W 15. kolejce 3 ligi Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów wybrała się do  Goczałkowic, gdzie zmierzyli się z miejscowym zespołem LKS Goczałkowice Zdrój. Goście mimo gry w 10 potrafili wyjść na prowadzenie. Niestety w ostatnich minutach meczu gospodarze wyrównali. Mecz zakończył się remisem 2:2. Relację z meczu znajdziecie TUTAJ

🔴Jan Kaczanowski: Nie mamy środków ani narzędzi, by ten węgiel importować, rozwozić do mieszkańców

15. kolejce 3 grupy III ligi piłkarze AstroEnergy Warty Gorzów zremisowali u siebie ze Stalą Brzeg 1:1. Gościom w 38 minucie udało się strzelić gola i wyszli na prowadzenie. Gorzowianie w drugiej połowie mieli dwie akcje, jednak ich nie wykorzystali. Zremisować udało im się w 76 minucie z rzutu wolnego, celny strzał należał do Oliwiera Lazara

Niestety nie była to udana niedziela dla gorzowskich koszykarzy. W ramach  8. kolejki 2 Ligi Mężczyzn. Zespół Kangoo Basket Gorzów udał się do Wrocławia, gdzie rozegrał mecz z miejscowym Śląskiem Wrocław. Spotkanie było zacięte, a wynik zmieniał się kilkukrotnie. Ostatecznie gorzowscy koszykarze musieli uznać wyższość drużyny miejscowych, a mecz zakończył się wynikiem 72:64