Podsumowanie weekendu sportowego

Ostatni weekend października przyniósł sporo emocji dla kibiców gorzowskiego sportu. Działo się zarówno na boiskach, jak i parkietach.

Autor: Karol Korniak

Źródło: fb Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów

Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów pokonała zespół Pniówek Pawłowice. Drużyna z województwa śląskiego musiała uznać wyższość miejscowego zespołu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 i trzy punkty zostały w Gorzowie. Więcej informacji przeczytasz TUTAJ.

Hit kolejki takim mianem określane było starcie PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów z mistrzyniami Polski BC Polkowice. Gorzowianki przed własnymi kibicami pokonały zespół z Polkowic 72:69. Najskuteczniejszymi zawodniczkami wśród gospodarzy były Alanna Smith (20) i Lindsay Allen (17). Najwięcej punktów dla drużyny gości wywalczyły Stephanie Mavunga (19), Artemis Spanou (14).

🔴Czy fani Stali Gorzów mają powody do obaw?

W szóstej kolejce Ligi Centralnej szczypiorniści Budnex Stali Gorzów wybrali się do Przemyśla, gdzie zmierzyli się z miejscowym zespołem Orlen Upstream SRS Przemyśl. Mecz był bardzo wyrównany i emocjonujący po 60 minucie padł wynik 29:29. O losach spotkania zadecydowały rzuty karne, które wygrali Stalowcy 5:4. Dwa punkty jadą do Gorzowa.

W 14 meczu 3 kolejki AstroEnergy Warta Gorzów przegrała na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław 3:1. Spotkanie było zacięte. Widać było jednak dominację drużyny miejscowej. Gospodarze w 63 minucie mieli już dwie bramki przewagi nad gorzowianami. W 66 minucie gola dla gości strzelił Dominik Siwiński. Ta bramka dodała gorzowianom pewności siebie. Byli blisko bramki wyrównującej, jednak gospodarze nie dali im szansy i zadali ostateczny cios, zdobywając trzecią bramkę.

🔴Poznaliśmy najlepszych w biznesie

W drugoligowych derbach lubuskich EIG CEZIB Kangoo Basket Gorzów musieł uznać wyższość BC Swiss Krono Żary. Derby zakończyły się wynikiem 77:52. Miejscowi od samego początku kontrolowali przebieg spotkania. Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 24:17 a druga 21:13. Gorzowianie bardzo dobrze spisali się w trzeciej kwarcie, jednak było to zdecydowanie za mało, aby triumfować w Żarach.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

W programie Gorzowski Bohater gościła wyjątkowa osoba — Iwona Kotwicka. Do niedawna prezeska stowarzyszenia rodziców i dzieci niepełnosprawnych „Tacy Sami” a obecnie nowa szefowa Fundacji „Serce na Dłoni”.