poniedziałek, 20 maja 2024 19:49

Podsumowanie sportowego weekendu

Ten weekend to istny przeplataniec gorzowskich zespołów, zarówno na parkietach, boiskach.

Źródło: FB AZS AJP Gorzów Wielkopolski

W piątej kolejce Ligi Centralnej szczypiorniści Budnex Stali Gorzów pokonali przed własną publicznością Anilanę Łódź 33:26. Początek spotkania był wyrównany, jednak druga połowa należała do gospodarzy. Liderami zespołu byli Mateusz Stupiński (6) i Rafał Renicki (6). Dzięki temu zwycięstwu Stalowcy awansowali na 7 miejsce tabeli Ligi Centralnej.

W Gdyni spotkały się dwa niepokonane zespoły. VBW Arka Gdynia-PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. Lepsze w tym starciu okazały się gorzowianki, wygrywając 72:70. Mecz od samego początku układał się na korzyść miejscowych, jednak koszykarki z Gorzowa w ostatniej kwarcie odrobiły straty, a na 12 sekund przed końcem  Lindsay Allen  zdobyła punkty, które zdecydowały o zwycięstwie.

Odczarowaliśmy halę po 6 latach. Najbardziej cieszy to, że choć traciliśmy 14 punktów, walczyliśmy do końca. Pokazaliśmy, że jesteśmy przygotowani do sezonu nie tylko fizycznie, ale i mentalnie – powiedział Dariusz Maciejewski trener PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów w rozmowie dla klubowej strony.

W  trzecioligowych derbach ziemi lubuskich piłkarskich Carina Gubin pokonała Agencję Inwestycyjną Stilon Gorzów 2:1. Szczegółową relację znajdą państwo w linku.

🔴Nie tym razem. Mimo dobrego początku Stilon traci punkty

Piłkarze Warty Gorzów przegrali u siebie z liderem 3 grupy III ligi Rakowem Częstochowa 1:2. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla gości. Już na początku drugiej połowy celny strzał do bramki przeciwnika zdobyli przyjezdni. W 76 minucie  gola strzelił reprezentant miejscowych Paweł Krauze. Mecz zakończył się wynikiem 1:2.

W piątkowym spotkaniu w  5. kolejce II lig EIG CEZIB Kangoo Basket Gorzów przegrali 68:79 z drużyną Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie. Trzecia kwarta należała zdecydowanie do gości,  a w czwartej części gospodarze  próbowali zniwelować straty. W piątkowym meczu udany debiut zaliczył Tom Benk zdobywając 21 punktów. Gorzowski beniaminek na poziomie II ligi z każdym meczem nabiera doświadczenia.

.🔴Bieg który dał Stali awans do Ekstraligi

Tenisiści stołowi Jawa Catering Gorzovii Gorzów przegrali u siebie z Energą Morliny Ostróda I 3-7 w kolejnym meczu grupy północnej pierwszej ligi.

Piłkarze wodni Alfy Gorzów  w drugiej kolejce ekstraklasy pokonali u siebie  Neptuna Łódź 18:8.

Zaledwie 15 lat temu... Stal Gorzów to wówczas 1. Liga Żużlowa. Finał - cykl do dwóch zwycięstw. Trzeci mecz z zespołem INTAR LAZUR OSTRÓW. Najwięcej punktów zdobyli: w drużynie Intaru P. Karlsson 17(6) pkt., w drużynie Stali Gorzów M. Ferjan 10+2(5) pkt. Końcowy rezultat 49:41 dla Stali Gorzów, co oznaczało awans zespołu do ekstraligi. Zapraszamy do obejrzenia całego meczu.