poniedziałek, 20 maja 2024 21:34

Fantastyczne przełamanie Stilonu! Zobacz tabelę 3 ligi

W ramach 11. kolejki drużyna Agencji Inwestycyjnej Stilon Gorzów wybrał się na daleki wyjazd do Wodzisławia Śląskiego. Goście od początku spotkania zaczęli punktować zespół Odry i wygrali to spotkanie wysoko 1:6.

Źródło: FB Stilon Gorzów

Stilon Gorzów pojechał na daleki wyjazd bardzo zmotywowany. Podopieczni trenera Karola Gliwińskiego nie potrafili wygrać od czterech spotkań. W tych meczach ulegli MKS-owi Kluczbork, Lechii Zielona Góra, Polonii Bytom oraz wywalczyli punkt w starciu z Miedzią II Legnica. Było więc pewne, że niebiesko-biali jadą na Śląsk po 3 punkty. Pełną zapowiedź tego spotkania przeczytasz TUTAJ.

🔴 Piotr Świst wraca do Stali Gorzów?!

Już na samym początku spotkania Stilonowcy udowodnili, że są podrażnieni obecną sytuacją w tabeli. Już w 3. minucie spotkania po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Emil Drozdowicz silnym strzałem głową dał przyjezdnym prowadzenie. Druga bramka dla gorzowian to popisowa akcja Drozdowicza. Napastnik gości dostał długie podanie od jednego z obrońców i wygrał walkę o pozycję z dwoma obrońcami, a następnie pewnie pokonał bramkarza silnym uderzeniem. Kilka minut po wyjściu na dwubramkowe prowadzenie konieczna była zmiana w drużynie trenera Gliwińskiego. W 23 minucie boisko wskutek urazu musiał opuścić lewy obrońca, Szymon Pająk, a w jego miejsce zameldował się Cyprian Poniedziałek. Końcówka pierwszej połowy to częste ataki gospodarzy, którzy zepchnęli przeciwnika do głębokiej defensywy. Jednak mimo przewagi w końcówce, gracze Odry nie zdołali zdobyć bramki.

Druga połowa to koncert strzelecki w wykonaniu zawodników z Gorzowa. Po dobrym rozegraniu z rzutu z autu podwyższył na 0:3 kapitan niebiesko-białych, Łukasz Maliszewski. Czwarta bramka dla gości padła po doskonałym dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W polu karnym najlepiej odnalazł się młodzieżowiec gorzowian, Filip Karoń i to on podwyższył prowadzenie. Piątą bramkę w meczu zdobył pomocnik, Mateusz Kaczor. Zawodnik przyjezdnych wykorzystał błąd defensywy i pewnie wpakował piłkę do sitaki. Ostatnim akcentem strzeleckim gości była bramka Olafa Nowaka w 88 minucie spotkania. Mimo bardzo słabego występu, gospodarze nie zakończyli tego spotkania na „zero” z przodu. Podczas 90. minuty spotkania dobrze w polu karnym odnalazł się napastnik Odry i pokonał silnym strzałem w długi róg Kacpra Rosę.

Odra Wodzisław 1:6 Stilon Gorzów

Trener Karol Gliwiński podsumowuje spotkanie przeciwko Odrze Wodzisław Śląski ⬇️⬇️⬇️

(Źródło: FB Stilon Gorzów)

Bramki: Kuczera 90’  - Drozdowicz 3’ 14’, Maliszewski 66’, Karoń 73’, Kaczor 75’, Nowak 88’

Stilon: Rosa – Pająk (23’ Poniedziałek), Karoń, Trepczyński, Kopeć – Wiśniewski, Maliszewski (78’ Matuszewski), Bohdanov (78’ Wenerski) – Kaczor (78’ Fernezy), Drozdowicz (70’ Nowak), Milewski

Kolejne spotkanie Stilon Gorzów rozegra w sobotę, 15 października z Polonią Nysa. Początek tego meczu o godzinie 15.00 na stadionie przy ul. Olimpijskiej.

Natomiast nasz drugi trzecioligowiec, AstroEnergy Warta Gorzów uległa na własnym stadionie rezerwom Chrobrego Głogów 0:2.

🔴 Gorzowski szpital sam produkuje prąd!

Wyniki pozostałych spotkań.

Polonia Bytom 2-0 MKS Kluczbork, Miedź II Legnica 0-4 Lechia Zielona Góra, Polonia Nysa 2-1 Stal Brzeg, Carina Gubin 1-3 Ślęza Wrocław, Pniówek Pawłowice 1-1 Raków II Częstochowa, LKS Goczałkowice Zdrój 0-3 Górnik II Zabrze, Warta Gorzów Wielkopolski 0-2 Chrobry II Głogów, Rekord Bielsko-Biała 4-2 Gwarek Tarnowskie Góry