czwartek, 9 maja 2024 22:05

Druga porażka EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów

W ramach trzeciej kolejki  EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów podejmował zespół  Team-Plast KK Oleśnica. Obie drużyny przed tym spotkaniem miały taki sam bilans. Mecz był bardzo zacięty i emocjonujący. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 52:77.

Autor: Aleksandra Gucia

Kibice zgromadzeni na trybunach nie mogli narzekać na brak emocji. Należy pamiętać jednak o tym, że gorzowska drużyna jest beniaminkiem drugiej ligi. I nie zawsze będzie tak, że będą wygrywać.

🔴Mocne uderzenie Stilonu. Odra na kolanach

Pierwsza kwarta była wyrównana. Minimalnie lepsi okazali się gospodarze, pokonując przyjezdnych 19 do 17. Druga kwarta należała do gości. Wykorzystali wszystkie szanse i mieli dużo celnych rzutów. W drugiej połowie Kangury próbowały odrabiać straty, jednak goście uniemożliwiali im to. Czwarta kwarta także należała do gości. Zespół Team-Plast KK Oleśnica dominował w tym spotkaniu.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w zespole EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów byli Konrad Jelski (10) i Adam Chodkiewicz (10). Najwięcej celnych rzutów dla gości zdobył Bartłomiej Rodak (19).

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak spotkał się w z trzykrotnym mistrzem świata na żużlu Bartoszem Zmarzlikiem. Posypały się gratulacje za dokonania sportowe i podziękowania za godne reprezentowanie Gorzowa i Polski na międzynarodowych arenach żużlowych.