sobota, 20 kwietnia 2024 16:16

Gorzowscy trzecioligowcy z punktami

Za nami druga kolejka zmagań na boiskach trzeciej ligi. Inauguracja dla gorzowskich ekip okazała się bardzo bolesna. Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów przed własną publicznością uległ 0:1 Gwarkowi Tarnowskie Góry. AstroEnergy Warta Gorzów przegrała na wyjeździe z faworyzowaną Polonią Bytom. Zupełnie inaczej wyglądało to w drugiej kolejce.

Źródło: FB AstroEnergy Warta Gorzów

Gorzowscy piłkarze walkę o ligowe punkty rozpoczęli już w piątek. Na stadion przy ul. Olimpijskiej zawitały rezerwy Miedzi Legnica. Miedziowi tego dnia rozgrywali mecz ligowy w Ekstraklasie, więc nie mogli do Gorzowa wysłać zawodników rezerwowych z pierwszej drużyny. Stawiało to Warciarzy w dobrej pozycji wyjściowej.

Mecz rozpoczął się trochę niespodziewanie od dominacji w polu gości. To oni częściej byli w posiadaniu piłki stwarzając zagrożenie bramkowe. Warta ograniczała się do prób wyjścia z szybkim atakiem, ale najczęściej nie kończył się on oddaniem strzału w kierunku bramki.

W 11 minucie po sprytnym zagraniu w pole karne czujnością wykazał się Eryk Rajnisz, który delikatną zmianą kierunku lotu piłki zmylił bramkarza Warty, Oskara Natorskiego. Goście wyszli na prowadzenie 0:1.

Ten gol wstrząsnął gospodarzami, którzy zaczęli grać odważniej. To natychmiast zmieniło obraz gry. Warciarze przenieśli grę z własnej połowy boiska, pod bramkę rywali. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Już w 15 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Pawła Jachno, strzałem głową piłkę w siatce umieścił Karol Gardzielewicz

Piłkarze AstroEnergy Warta Gorzów mieli jeszcze kilka doskonałych sytuacji do zdobycia trzech punktów meczowych. Niestety wynik już nie uległ zmianie. Takim obrotem sprawy bardzo zawiedzeni byli kibice. Wyraz temu dał również trener Mateusz Konefał, który w rozmowie z Gazetą Wyborczą powiedział:

Nieskuteczność była naszą zmorą i dlatego jestem zawiedziony. Stworzyliśmy tyle sytuacji, że coś jeszcze powinno wpaść. Po 0:4 w Bytomiu, gdzie naprawdę nie graliśmy źle, ale wysoko polegliśmy przez proste błędy, ten remis jest jednak jakimś naszym przełamaniem, powinien uspokoić głowy. Właśnie większego spokoju brakuje zawodnikom w czasie finalizacji fajnych akcji.

W doliczonym czasie gry co prawda Warciarze umieścili piłkę w siatce, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Sami możecie ocenić czy tak było. Cały mecz można obejrzeć poniżej lub na profilu AstroEnergy Warta Gorzów w mediach społecznościowych.

AstroEnergy Warta Gorzów – Miedź II Legnica 1:1 (1:1)

Bramki: Gardzielewicz (15.) – Rajnisz (11.).

Zobacz cały mecz AstroEnergy Warta Gorzów - Miedź II Legnica

Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów w sobotę, 13 sierpnia na wyjeździe mierzyła się z Chrobry II Gorzów. Po dobrym spotkaniu i dominacji przez cały mecz gorzowianie wygrali 2:3

Chrobry II Głogów – Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów 2:3 (1:1)

Bramki: Jóźwiak (28.), Matysiak (83.) - Drozdowicz dwie (3., 52.), Jandziak (71. samobójcza)

Po dwóch kolejkach Warciarze mają na swoim koncie jeden punkt, a Stilonowcy trzy. Najbliższe mecze gorzowskich drużyn:

• KS Stilon Gorzów Wielkopolski - Górnik II Zabrze 17 sierpnia, 17:00,
  • Odra Wodzisław Śląski - Warta Gorzów Wielkopolski 17 sierpnia, 18:00