Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 02:47
Reklama

Seniorzy zapraszają na dyskoteki na polu golfowym

Jak co poniedziałek seniorzy tłumnie zjawili się na imprezie organizowanej przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gorzowie. Tym razem na polu golfowym przygrywała im na żywo Kostrzyńska Kapela Tadka.
Seniorzy zapraszają na dyskoteki na polu golfowym

Uniwersytet trzeciego wieku to placówka dydaktyczna dla osób w wieku poprodukcyjnym, zwanym trzecim wiekiem. Gorzowski UTW liczy obecnie 600 osób, razem z filiami w Kostrzynie i Strzelcach Krajeńskich – blisko 800. „Skończyliśmy już pracę zawodową, ale nikt z nas nie czuje się samotny. Tu nawiązujemy nowe znajomości, łączą nas serdeczne więzy przyjaźni, wiemy, że zawsze możemy liczyć wzajemnie na siebie.” – czytamy na stronie internetowej UTW.

W każdy poniedziałek lipca i sierpnia mają miejsce dyskoteki dla seniorów. Paweł Podkański, opowiedział o nich w rozmowie z Telwizją Gorzów:

"To jest bardzo fajna inicjatywa, które się zrodziła jeszcze przed wakacjami, żeby taką dyskotekę na polu golfowym wykonać. Oprócz tej dyskoteki jest także nauka gry w golfa. Podstawy, które prowadzą trenerzy działający na gorzowskim polu golfowym. Na każdym spotkaniu poniedziałkowym między 12:30 a 14, są małe atrakcje. Dzisiaj chociażby jest Kostrzyńska Kapela Tadka, którą serdecznie witam i bardzo się cieszymy, że urozmaica nam program. Za tydzień jest święto więc dajemy sobie trochę luzu, a na zakończenie, ostatni poniedziałek wakacji ma być z nami kapela retro. Także chcemy urozmaicić, zrobić konkurs dla dzieci i tych którzy cały czas ćwiczyli golfa, jakiś tam konkursik z nagrodami. Później odbędzie się spotkanie gorzowskiej rady seniorów, która jest organizatorem tych spotkań oraz uniwersytet trzeciego wieku. Myślę, że wiele takich imprez dla seniorów będzie w okresie jesiennym i zimowym."

Jerzy Pielas członek kostrzyńskiej Kapeli Tadka, wyraził swoją opinię na temat tego typu wydarzeń:

"Nasza kapela już istnieje pięć lat, a pochodzimy z Kostrzyna nad Odrą. Jak to mówimy: i pod nóżkę, i do tańca, i do posłuchania. „Piękne życie spędzają kowboje”, „Amigo”, „Milion milion białych róż”… no mamy tego naprawdę bardzo dużo. Pani z UTW nas zaprosiła, a takie spotkania dają bardzo dużo. Przede wszystkim my gramy dla ludzi, którym dajemy uśmiech radość i żeby się dobrze bawili.”


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama