Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 02:14
Reklama

Stadion otwarty dla mieszkańców

Stadion lekkoatletyczny przy Krasińskiego w Gorzowie od środy (10 sierpnia) jest otwarty dla mieszkańców – zdecydował prezydent Jacek Wójcicki.
Stadion otwarty dla mieszkańców
Autor: Bartłomiej Nowosielski

W sierpniu chętni będą mogli korzystać z bieżni od poniedziałku do soboty w godzinach od 7 do 9 i od 19 do 21. W niedziele będzie to możliwe od 8 do 14.

Także we wrześniu i kolejnych miesiącach stadion będzie otwarty dla amatorów, ale w godzinach, gdy obiekt nie będzie wykorzystywany przez kluby sportowe.

- Proszę o niekorzystanie z pierwszego wewnętrznego toru, który jest wyłączony dla zawodników najwyższej klasy. Musimy go zachować w idealnym stanie, aby dostać zgodę na organizację mistrzostw Polski – powiedział Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji,​ który zarządza stadionem.

- Pamiętajmy, że chcąc skorzystać ze stadionu trzeba mieć na sobie odpowiednie obuwie sportowe – dodał dyrektor Rój.

Zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki wybrał nasze miasto na gospodarza 99. edycji mistrzostw kraju. Zawody na zmodernizowanym stadionie odbędą się latem 2023 roku. Dla Gorzowa Wielkopolskiego będzie to debiut w roli gospodarza mistrzostw Polski seniorów. 

Seniorskie mistrzostwa Polski wrócą na Ziemię Lubuską po ponad 50 latach. Ostatni raz impreza tej rangi gościła w tej części kraju w 1968 roku, a jej gospodarzem była Zielona Góra. Najbliższe mistrzostwa seniorów ugoszczą na początku czerwca 2022 roku Suwałki.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama