Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 20:03
Reklama

Niski poziom wody. Kursowanie promu wstrzymane.

Wydaje się, że sierpień będzie zdominowany przez medialne doniesienia o suszy. Brak opadów i wysokie temperatury powodują problemy w wielu obszarach życia. Narzekają nie tylko rolnicy.
Niski poziom wody. Kursowanie promu wstrzymane.
Źródło: FB Gmina Santok

W tym tygodniu informowaliśmy o bardzo niskim poziomie wody w Warcie na wysokości Gorzowa. Jeszcze niespełna pół roku temu IMGW informował, że jej poziom rzeki osiągnął stan ostrzegawczy przekraczając ponad 390 cm. 

Od tamtego czasu lustro wody zaczęło spadać. Stan wody obniżył się o prawie 2,5 metra osiągając w poniedziałek, 1 sierpnia poziom zaledwie 151 cm. Obecnie wynosi ono 154 cm. 

W Santoku, kilkaset metrów od miejsca gdzie do Noteć wpada do Warty znajduje się przystań promowa. Na wysokości Muzeum Grodu Santok można było przeprawić się promem na teren starego grodziska. Z przeprawy korzystali też rowerzyści którzy w ten sposób przedostawali się na drugą stronę rzeki na wysokości miejscowości Ciecierzyce i Borek.

Jak informuje urząd Gminy w Santoku z uwagi na bardzo niski stan wody w rzece Warta do odwołania wstrzymane zostaje kursowanie promu.

Jeżeli mieliście ochotę skorzystać z tej formy pokonania Warty, to swoje planu musicie przyłożyć na inny termin.

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
a