Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 19:51
Reklama

Weekendowe szaleństwo na gorzowskich scenach muzycznych i nie tylko!

Już w ten weekend w Gorzowie, pojawi się wielu utalentowanych artystów. Na Wartowni zabrzmią hip-hopowe dźwięki a na stadionie przy ul. Myśliborskiej rozegra się fascynujący mecz gorzowskiej drużyny. Zobacz jakie jeszcze atrakcje cię czekają.
Weekendowe szaleństwo na gorzowskich scenach muzycznych i nie tylko!

Wartownia #18 | GRUBY MIELZKY 

Czas: 5 sierpnia w godzinach od 19:00 do 02:00
Miejsce: Wartownia

Piątkowy wieczór rozkręci raper Gruby Mielzky! W 2021 roku raper wrócił z mocnym przytupem na krajową scenę, znakomicie przyjętym albumem “Do Wesela Się Zagoi”. Świetną formę sceniczną Mielzky potwierdził serią plenerowych koncertów tego lata. Teraz przyszedł czas na Gorzów, gdzie usłyszymy największe hity rapera z całej działalności scenicznej. Wstęp wolny.

Dobry Wieczór Gorzów - zespół Sorry Boys

Czas: 6 sierpnia o godzinie 19:00
Miejsce: Stary Rynek

W sobotę wieczór możecie spędzić w towarzystwie jednego z najciekawszych zespołów na polskiej scenie alternatywno-popowej. Od początku działalności trzon grupy stanowią: charyzmatyczna wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów - Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Artyści grali m.in. na głównej scenie Open’era, dwukrotnie pojawili się na Orange Warsaw Festiwal oraz brali udział w koncertach Męskiego Grania. Wstęp wolny.

Letnie Brzmienia - Sobel

Czas: 6 sierpnia o godzinie 20:00
Miejsce: Amfiteatr Miejskiego Centrum Kultury

Kolejnym koncert z cyklu Letnie Brzmienia będzie świetną rozrywką dla fanów polskiego hip-hopu. Na scenie wystąpi "Sobel". Jest to pseudonim pochodzącego ze Świdnicy rapera, kompozytora i producenta muzycznego Szymona Sobla. Popularność zyskał po wydaniu singla „Impreza”, który zdobył miliony odtworzeń i status platynowej płyty. Kolejny singiel „Wyglądasz tak pięknie” również pokrył się platyną, a utwór „Każdego dnia” złotem. 
Bilety w cenie od 89 zł są dostępne w sprzedaży na www.letniebrzmienia.pl. 

Wartownia #19 | SIMINA GRIGORIU & EL'MIRKA 

Czas: 6 sierpnia w godzinach od 19:00 do 02:00
Miejsce: Wartownia

Sobota należeć będzie do Pań! Za konsolą zobaczymy Siminę Grigoriu. Urodzona w Rumunii, wychowana w Toronto Simina stale zbiera pochwały podczas swojej dziesięcioletniej kariery. DJ-ka oraz producentka, znana jest ze swojego minimalistycznego i downtempowego brzmienia. Supportować będzie ją pochodząca z Zielonej Góry, współzałożycielka agencji Plug&Play - El'mirka. Jej sety można usłyszeć na wielu imprezach w całej Polsce podczas letnich festiwali muzyki elektronicznej. Elmirka jest również pomysłodawczynią i współorganizatorką cyklicznych imprez Babskie GraNie oraz Save The Vinyl. Wstęp wolny.

Mecz Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów & TS Gwarek Tarnowskie Góry

Czas: 6 sierpnia o godzinie 17:00
Miejsce: Stadionie Stilonu, przy ul. Myśliborskiej 

Już w tą sobotę drużyna Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów, rozpocznie jesienną rundę. To powrót do tej klasy rozgrywkowej po dwóch sezonach spędzonych na boiskach IV ligi lubuskiej. Stilonowcy swoje zmagania zaczną od meczu z TS Gwarek Tarnowskie Góry.

Dobry Wieczór Gorzów - spektakle Kijowskiego Teatru Ulicznego "Higlights" oraz Teatru Vuala ze Lwowa

Czas: 7 sierpnia o godzinie 13:00 oraz 21:00
Miejsce: Stary Rynek

W niedzielne popołudnie w centrum Gorzowa, Kijowski Teatr Uliczny "Higlights" zagra spektakl "Wesoła Bajka o smutnej królewnie". Historia znana z opowieści na dobranoc, dość oryginalnie wzbogacona o nowe wątki. Pełen humoru, zabawnych sytuacji i zabawy z dziecięcą publicznością spektakl uliczny dedykowany jest nie tylko dla najmłodszej widowni. Spektakl bez słów, wstęp wolny, 55 minut.

Z kolei wieczorem zobaczymy spektakl plenerowy p.t. „Przystanek Klaunada” przygotowany w ramach polsko – ukraińskiego projektu kulturalnego. Spektakl zawiera elementy nowego cyrku posługującego się tańcem , muzyką, pantomimą a nawet sportem. W pełnym magii, cyrkowych sztuczek, ekwilibrystycznych popisów, a także akrobatyki i gimnastyki artystycznej oraz tańców na szczudłach artyści opowiadają historię Arlekina wędrującego w poszukiwaniu wymarzonej ukochanej. Spektakl bez słów, wstęp wolny, 60 minut.

Wartownia #20 | DIHO

Czas: 7 sierpnia w godzinach od 19:00 do 21:00
Miejsce: Wartownia

Kolejny koncert z serii "Wartownia". Gorzowianie mogą spędzić spokojną niedziele w otoczeniu rapu. Wystąpi DIHO - artysta zajmuje się także tworzeniem muzyki i kompletnych kawałków muzycznych w granicach gatunków rap i R&B. W branży muzycznej działa od 2000 roku. Obecnie, we współpracy z Malikiem Montaną i innymi członkami grupy tworzy kolektyw GM2L. Diho jest również znany pod pseudonimami: Diho RaZ, Diho Orangutan, Miejski Serfer i Dihowski. 

PIKNIK CHOPINOWSKI

Czas: 7 sierpnia o godzinie 17:00
Miejsce: Filharmonia

W celu relaksacji i odpoczynku na świeżym powietrzu, zachęcamy do spędzenia czasu przy budynku Filharmonii. Tym razem wystąpi pianista - Paweł Wakarecy. Wstęp wolny.

Ponadto niedzielę możecie spędzić na terenie Wartowni, biorąc udział w różnych atrakcjach. Od 10:00 do 11:00 będą miały miejsce warsztaty jogi, organizowane przez Studio Jogi NAMATE. Następnie odbędą się warsztaty artystyczne z Pracownią Dzikiej Wyobraźni od 12:30 do 14:30. Fani sztuki rękodzieła, będą mogli podziwiać pracę lokalnych artystów od 12:00 do 17:00.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami.


 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
a