Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 19:45
Reklama

Gorzowscy lekkoatleci na światowych stadionach

Chociaż dla wielu trwają wakacje, gorzowscy lekkoatleci nie zwalniają tempa. Aleksandra Wołczak kończy Mistrzostwa Świata na wysokiej 10 lokacie, a inni przygotowują się do reprezentowania kraju.
Gorzowscy lekkoatleci na światowych stadionach

Na rozgrywanych w kolumbijskim Cali Mistrzostwach Świata Juniorów U20 nasz kraj reprezentowały dwie zawodniczki z klubu AZS AWF Gorzów Wielkopolski. Pierwsza z nich - Aleksandra Wołczak, zakończyła swoje zmagania na 400m przez płotki na półfinałach, kończąc bieg na czwartym miejscu w swojej serii i osiągając wynik 58,30s, który jest zbliżony do jej rekordu życiowego (58,03s). W podsumowaniu zajęła wysokie 10 miejsce

„Bardzo cieszymy się z progresu i osiągniętych miejsc. Jestem bardzo dumny, rywalizacja jeszcze nie zakończona…” – nie krył na portalu Instagram, Sebastian Papuga, trener zawodniczki.

Warto również zaznaczyć, że dzień wcześniej płotkarka miała do przebiegnięcia dwa biegi: eliminacje na własnym dystansie, a już pięć godzin później wspomagała mieszaną sztafetę 4x400m, która zajęła 5 miejsce, w składzie: Wołczak, Lesiewicz, Trocholepsza, Zazula, Szczepaniak. W okolicznościach takiego wysiłku fizycznego, uzyskane miejsca cieszą jeszcze bardziej.  

Z kolei Magda Żelazna, wystartuje w chodzie na 10km jutro o godzinie 15:30 polskiego czasu. Jej rekord życiowy 48:11.34, jak na razie daje jej trzynastą pozycje w tabeli wśród startujących zawodniczek.

 

Do zmagań na dużych międzynarodowych imprezach szykują się również zawodnicy klubu ALKS AJP Gorzów Wielkopolski, o których pisaliśmy w artykule "Nikola Horowska największą gwiazdą Mistrzostw Polski". Już w ten piątek na Międzynarodowym Meczu U23 Polska-Czechy-Węgry-Słowacja-Słowenia, wystąpi Daniel Sołtysiak, reprezentując nasz kraj w sztafecie 400m oraz 4x400m. Do sztafety został również powołany jego brat – Bartek Sołtysiak, niestety kontuzja uniemożliwiła mu start na zawodach. Dzień później Nikola Horowska wystartuje na Memoriale Kamili Skolimowskiej, który w tym roku został włączony w cykl najbardziej prestiżowych zawodów World Athletics – Diamentowej Ligi. Jest to wielkie wydarzenie, na którym zobaczymy największe gwiazdy lekkoatletycznego świata na Stadionie Śląskim w Chorzowie. 

Z kolei ich Marika Majewska (AZS AWF), podopieczna trenerki Izabeli Zaleskiej-Posmyk, również zaprezentuje się na Memoriale Kamili Skolimowskiej, jednak na części oddzielonej od Diamentowej Ligii. Po udanym występie na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, na których zdobyła brązowy medal, zawodniczka ma nadzieje na poprawę uzyskanego wyniku.

W tym samym czasie trwa przygotowawcze zgrupowanie w Spale przed Mistrzostwami Europy. Pod okiem trenera Tomasza Saski, trenują na nim Nikola Horowska wraz z Łukaszem Żokiem. Zawody odbędą się od 15 do 21 sierpnia w Monachium

Dziękujemy, że jesteście z nami


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
a