poniedziałek, 20 maja 2024 16:28

Derby dla Gorzowa! Piorunująca końcówka Kangurów

W ramach 7. kolejki 2 Ligi Mężczyzn koszykówki Kangoo Basket Gorzów podejmował SKM Zastal Zielona Góra. W hali przy ul. Warszawskiej nie zabrakło emocji, a szczególnie w końcówce spotkania.

Źródło: FB Kangoo Basket

Środowe starcie derbowe pomiędzy drużyną Kangoo Basket Gorzów a Zastalem Zielona Góra zakończyło się zwycięstwem na korzyść gospodarzy. Początek spotkania to lepsza gra zielonogórzan, którzy to zbierali więcej oczek i tym samym zyskali niezłą przewagę już na starcie meczu. Z biegiem czasu było można zauważyć brak skuteczności u przyjezdnych co od razu wykorzystywali miejscowi pędząc z kontrami. Dzięki nim, na koniec pierwszej kwarty zniwelowali stratę do 4 punktów i oba zespoły schodziły na przerwę przy stanie 11:15

🔴 Punkty zostają w Gorzowie! Stilon pnie się w górę tabeli

Druga odsłona to bardzo dobre tempo zawodów. Intensywność spotkania się podkręciła i widzieliśmy wiele akcji kosz za kosz. Nie zabrakło też widowiskowych trójek z obu stron. Podopieczni trenera Andrzeja Stefanowicza znowu świetnie radzili sobie w szybkim ataku po zbiórkach. Właśnie w ten sposób zdobywali większość punktów. Natomiast końcówka należała zdecydowanie dla drużyny Zastalu i 2. część zawodów zakończyła się wynikiem 36:41.

Trzecia kwarta to dużo wymian cios za cios, co sprawiło że na tablicy świetlnej często mogliśmy zauważyć rezultat remisowy. W pewnym momencie to zielonogórzanie wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, ale nie byli w stanie go zwiększyć. Gdy trzecia część dobiegała do końca wtedy Kangury zaczęły popisowy koncert. Wpadało im praktycznie wszystko, dzięki dobrej skuteczności i składnym akcjom schodzili na przerwę z prowadzeniem 59:57.

Ostatnia odsłona to prawdziwe emocje. Gospodarze od samego początku wyszli na prowadzenie i chcieli szybko zamknąć zawody. Jednak nie było to takie proste, bo przeciwnik cały czas próbował odrabiać straty i był całkiem blisko. Dopiero ostatnie sekundy sprawiły, że Kangury odskoczyły na bezpieczną ilość punktów i mogły świętować zwycięstwo w środowy wieczór.

EIG CEZIB Kangoo Basket Gorzów 81:74 Aldemed SKM Zastal Zielona Góra

Kolejne spotkanie Kangoo Basket to wyjazd do Wrocławia. W sobotę, 5 listopada o godzinie 17.30 zmierzą się z Exactem Systems Śląsk Wrocław.

🔴 Nowa siedziba „Plastyka” rośnie w oczach

Wyniki innych spotkań 7. kolejki

KS Sudety Jelenia Góra 61 : 70 BC Swiss Krono Żary, KS 27 Katowice 77 : 59 Pogoń Prudnik, Zetkama Doral Nysa Kłodzko 78 : 79 Dijo Polkąty Maximus Kąty Wroc., MKS Sokół Marbo Międzychód 73 : 60 Basket Club Obra Kościan, WKK II Wrocław 97 : 72 CM Magnolia KKS Siechnice, Team-Plast KK Oleśnica 85 : 99 ORLEN Akademia Koszykówki BM Stal